iPhone telefonlara güvenlik açığı güncellemesi!

Teknoloji devi Apple, iPhone telefonlar için ‘acil’ bir güncelleme yayınladı. Söz konusu güvenlik güncellemesinin, hackerların iMessage uygulaması üstünden telefonlara kolaylıkla girmesini sağlayan bir casus yazılıma karşı açığı kapatmak üzere servis edildiği söylendi.
Takip et
iPhone telefonlara güvenlik açığı güncellemesi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple kritik bir güvenlik zafiyetine cevap vermek üzere yazılımını güncelledi. CNN’in haberine göre; bağımsız araştırmacılar, söz konusu güvenlik açığının Suudi bir aktiviste yönelik casusluk faaliyetinde kullanıldığını açıkladı.

ACİL GÜNCELLEME

Toronto Üniversitesi’ne bağlı Citizen Lab araştırmacıları, bu açığın Şubat’tan bu yana kullanıldığını ifade ediyor. Bu açık üstünden İsrailli NSO Group tarafından üretilen ve birçok ülkede basın mensuplarının ve hak savunucularının izlenmesi için kullanıldığı ortaya çıkan Pegasus yazılımı bir Suudi aktivistin telefonuna yerleştirildi.

iPhone telefonlara güvenlik açığı güncellemesi!

Apple’ın bugün çıkardığı bu acil güncelleme iMessage uygulamasındaki açığı kapatıyor. Bu açık üstünden hackerlar, bir kullanıcının telefonuna herhangi bir linke tıklamasa bile girebiliyor.

Apple’daki bu güvenlik açığı üstünden hacklenen Suudi aktivist, kimliğinin gizli kalmasını istedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.