adplus-dvertising

iPhone 14 Pro’nun dikkat çeken bazı özellikleri!

Apple analisti Ming-Chi Kuo, önümüzdeki sene çıkacağı tahmin edilen iPhone 14 Pro modellerine dair bazı beklentilerini paylaştı. Eğer Kuo’nun söyledikleri doğru çıkarsa iPhone 14 Pro modellerinde pek çok Android telefonda da yer verilen ekran deliği yer alacak.
Takip et
iPhone 14 Pro’nun dikkat çeken bazı özellikleri!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple iPhone’ların en yeni mensuplarını içinde bulunduran iPhone 13 ailesini geçtiğimiz günlerde tanıttı. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max’ten oluşan iPhone 13 ailesi, iPhone 12 modellerine nazaran devrim niteliğinde değişiklikler getirmedi. Fakat mühim geliştirmeler yapıldığı gözden kaçmadı. Özellikle iPhone 13 Pro modelleri, 120 Hz ProMotion ekran teknolojisini desteklemesiyle beraber alaka çekti. Fakat Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun araştırma notuna bakılırsa, iPhone 14 Pro modelleri bundan çok daha fazlasını yapabilir.

iPHONE 14 PRO İLE ÇENTİĞE VEDA

Ming-Chi Kuo, araştırma notunda iPhone’ların geleceğine bakıyor. Buna istinaden Kuo, iPhone 14 Pro modellerinde ekran deliği yer alacağını belirtiyor.

Eğer Kuo’nun öngörüsü doğruysa Apple, gelecek sene pek çok Android amiral gemisi akıllı telefonda da kullanılan ve ön kamerayı ufak bir dairenin içine hapseden delikli ekran tasarımına geçiş yapacak. Face ID sensörleri ise büyük ihtimalle ekranın altına taşınacak ve böylece iPhone X’ten beri var olan, iPhone 13 modelleri ile biraz daha küçülen çentik kaldırılacak.

Kuo, Apple’ın 2023’te piyasaya sürülmek üzere ekran altı Touch ID’ye sahip iPhone’lar üstünde de çalıştığını belirtti.

Kuo’nun iPhone 14 Pro modellerinin arka kamera sistemi için de söyleyecekleri var. Analiste göre iPhone 14 Pro modellerinde 48 MP geniş açılı kamera yer alacak.

Hatırlatmak için söyleyelim; iPhone 13 Pro modellerinde 12 MP geniş açılı kamera bulunuyor.

iPHONE 14 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Apple’ın iPhone 14 serisini herhangi bir sürpriz olmayacak biçimde 2022’nin ikinci yarısında, normal lansman zamanlamasına uygun olarak piyasaya sürmesi bekleniyor. Öte Yandan Apple’ın 2022’nin ilk yarısında 5G desteğine sahip üçüncü nesil iPhone SE modelini de piyasaya süreceği öngörülüyor.

En azından Ming-Chi Kuo’nun aktardıkları bu yönde.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.