iPhone 12 ile iPhone 11 tasarımı arasında fark yok!

Apple'ın eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modellerinin maketlerinin sızdırıldığı iddia edildi. iPhone 12 serisine ait olduğu iddia edilen maketler, şirketin iPhone 11 tasarımından uzaklaşmayacağını ancak keskin çerçeveli tasarıma geri döneceğini gösteriyor.

Apple, şuana kadar yeni iPhone modeli hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Fakat ortaya atılan iddialar ve meydana gelen sızıntılar, iPhone 12’nin imalat sürecinde herhangi bir problem olmadığını ortaya koydu.


Kısa süre önce ortaya çıkan ve iPhone 12 modellerine ait olduğu öne sürülen maketler ise yeni iPhone’ların nasıl bir tasarım sunacağını gözler önüne seriyor. Maketler, iPhone 12 modellerinin mühim bir tasarım değişikliğine sahip olacağını fakat genel manada iPhone X ile tanıştığımız çentikli tasarıma bağlı kalacağını gösteriyor.

iPhone 12 serisinin sızdırılan maketleri

iPhone 12’nin sızdırılan görüntüleri, yaklaşmakta olan telefonun tasarım açısından gene alıştığımız o büyük çentiğe sahip olacağını gösteriyor. Bununla beraber cihazların çerçeveleri, iPhone 6 ile beraber yaşamımıza giren oval çerçeveler yerine iPhone 4 ve 5 serilerinden alışık olduğumuz keskin hatlara sahip.

Haberin girişinde bahsetmiş olduğumuz tasarım değişikliği ise kullanıcıları dolaylı olarak etkileyecek türden bir değişiklik. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone’larda SIM kart girişini senelerdir aynı yere konumlandırıyordu. iPhone 12’de ise SIM kart girişinin yeri değişiyor. Fakat bu değişim, bir yer değişikliğinden fazlasını ifade ediyor.

iPhone 12’nin SIM kart girişi böyle olacak


Tahmin edebileceğiniz gibi SIM kart girişleri,telefonun içindeki birimlerle bağlıdır. Yani SIM kart girişinin yer değiştirmesi, cihazın içinde bir şeylerin değiştiği manasına geliyor. SIM kart yerinin değiştirilmesiyle alakalı en iyi makul tahmin ise Apple’ın 5G desteği için donanımda gerçekleştirdiği bir takım iyileştirmeler sebebiyle SIM kart yerini değiştirdiği yönünde.

Maketler, iPhone 12’nin kamera kurulumlarını da gösteriyor

Görünüşe göre Apple, iPhone 12 serisinde tasarım olarak iPhone 11’deki kamera kurulumuna devam edecek. Çünkü sızdırılan maketler, bu telefonun farklı varyantlarında ikili ve üçlü kamera kurulumları yer almaya devam edeceğini ortaya koyuyor.

Sızdırılan bu maket tasarımların gerçeği ne kadar yansıttığını bilmek şu an için olanaksız. Çünkü söz konusu sızıntılar, “macotakara” adlı Japonya merkezli bir internet sitesinden geliyor. Bu internet sitesi, geçtiğimiz dönemlerde yaptığı benzer sızıntılarla güvenilirliğini nispeten ispatlamış olsa da iPhone 12 hakkında konuşmak için henüz erken olduğunu söyleyebiliriz.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı