iPhone 11 ve iPhone 11 Pro telefonlarda yeşil ışık problemi başladı!

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları, ekran kilidini sonra ortaya çıkan tuhaf bir yeşil renk görmeye başladılar. Sorunun rastgele ortaya çıktığı ve bir yazılım arızasından kaynaklandığı düşünülüyor.

Eğer iPhone 11, iPhone 11 Pro yahut iPhone 11 Pro Max kullanıcısıysanız ve ekran kilidini açtıktan sonra soluk bir yeşil ekranla karşılaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Bazı kullanıcılar, telefonlarının kilidini açtıktan sonra iPhone ekranlarının olağan dışı bir değişimle yeşile dönüştüğünü görüyor. Problemin rastlantısal bir şekilde ortaya çıktığı ve görünüşe bakılırsa bir yazılım arızasından kaynaklandığı öngörülüyor.


iPhone 11 serisindeki soluk yeşil ekran şikayetleri ilk başta Reddit’te paylaşıldı. Probleme neyin neden olduğu bu noktada bilinmezken problemi yaşayan kullanıcılar soluk yeşil ekran kilidi açıldıktan sonraki birkaç saniyede ortaya çıktığını söylüyor. Bazı kullanıcılarsa benzer bir problemi gece vakti Karanlık Mod ve Gece Vardiyası nitelikleri devrede olduğunda yaşadığını belirtti. Bazı başka kullanıcılarsa soluk yeşil ekranın ekran parlaklığının en düşük seviyede olduğu zaman göründüğünü kaydediyor.

Sorun güncellemeden kaynaklı olabilir

Yeşil ekran problemi yaşayan kullanıcılara göre bu tuhaf problem iOS 13.4.1 güncellemesinden bu yana mevcut. Bu da problemin yazılım hatasından kaynaklandığını düşündürüyor. Birkaç kullanıcı, cihazlarını tekrardan başlatınca problemin kaybolduğunu belirtti fakat bu çözüm bütün kullanıcılar için geçerli olmuyor.

Soluk yeşil ekran problemi sebebiyle şikayet edenler asıl olarak iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max kullanıcıları. Bununla beraber iPhone X kullanıcılarından da şikayetler geliyor. Şikayetin kaynaklandığı sürümler sadece iOS 13.4.1 değil, aynı zamanda iOS 13.5 ve iOS 13.5.1 de bu problemden muzdarip.


Eğer mesele yazılımla ilgiliyse Apple’ın bir sonraki güncellemede problemi çözmesini bekleyebiliriz ve bildiğimiz gibi Apple bu tip problemleri çözmede hayli hızlı. iOS 13.5.5 şu anda beta aşamasında ve problemi çözüp çözmediği belli değil. Renk değişimine neyin neden olduğuna ilişkin detaylar şu anda eksik ve şu anda problemin nasıl çözüleceğine ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı