iPadOS güncellemesi iPad Pro’da sorun yaratıyor

Bir dizi iPad Pro 10.5 inç kullanıcısı son gelen güncellemelerden sonra cihazlarında tekrarlayan sorunlar olduğunu bildirdi. Kullanıcıların aktardığına göre güncellemelerin yüklendiği akıllı cihazlar yeniden başlatma ekranında takılı kalıyor.
Takip et
iPadOS güncellemesi iPad Pro’da sorun yaratıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teknoloji devi Apple, farklı türdeki cihazlarına sık aralıklarla gönderdiği ve genelde problemlere çözüm getiren güncellemeleriyle biliniyor. iPad kullanıcıları için geçtiğimiz haftalarda gönderilen iPadOS 13.4.1 ve iPadOS 13.5 güncellemeleri ise gelen haberlere bakılırsa biraz problem yaratmışa benziyor. Kullanıcılar, güncellemeleri yükledikleri cihazların devamlı olarak tekrardan başladığını ve bu vaziyetin da cihazların etkisiz hale gelmesine neden olduğunu bildiriyor.

Apple’ın destek sayfalarında yer verilen yayınlara bakılırsa sorun teknoloji devi tarafından da kabul edilmişe benziyor. Gene de problemin bütün iPad Pro sahiplerini etkilemediğini ve hatanın bazı kullanıcılarda görüldüğünü hatırlatmakta yarar var. Yapılan yorumlara göre kullanıcılar ara sıra cihazın kilidini açtıkları anda ara sıra de kullanmaya başladıktan yalnızca birkaç dakika sonra iPad Pro’nun tekrardan başlatılmasını gerektirecek bir problem olduğuna dair bildirim alıyor.

Çok sayıda kullanıcı aynı hatayı bildiriyor:

iPadOS güncellemesi iPad Pro’da sorun yaratıyor

Bildirilen problemler arasında birkaç farklı çeşit olduğu da görülüyor. 7 Mayıs tarihinde gelen bir yorum, cihazı açıp kullanmaya başladıktan 30 saniye ila 45 saniye ardından herhangi bir uygulama çalıştırılmamış olsa dahi iPad Pro’nun tekrardan başlama ekranına geçtiğini bildiriyor. Aynı kullanıcı bu sorunu tableti iPadOS 13.4.1 sürümüne yükselttikten sonra yaşamaya başladığını da ekliyor. Farklı kullanıcılar da cihazın sürümünü yükseltmelerinin sonrasında tekrardan başlama problemi yaşadıklarını iletiyor.

İddialar yalnızca 10.5 inç cihaz için geçerli değil gibi. Bir kısım kullanıcı da 13.4.1 sürümünden sonra 11 inç iPad Pro cihazlarının aynı sorunları yaşadığını belirtmiş vaziyette. Çok sayıda kullanıcı tarafından yapılan bu geri bildirim sonrası Apple henüz bir şey yapmış ya da söylemiş değil fakat teknoloji severler bu sürümlerde bir aksaklık olduğundan emin olduklarını öne sürüyor. İlerleyen günlerde dev firmanın konuyla alakalı ne gibi düzeltmeler yapacağını bekleyip göreceğiz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.