adplus-dvertising

iOS 14.5 çıktı! Yeni gelen özellikleri neler?

Dün akşam saatlerinde iPhone cihazlar için Apple tarafından yapılan iOS 14.5 güncellemesi devreye alındı. Güncelleme ile birlikti bazı cihazlara yepyeni özellikler geldi.
Takip et
iOS 14.5 çıktı! Yeni gelen özellikleri neler?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Merakla beklenen iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesini yayınladı.

Güncelleme ile iPhone ve iPad’lere pek çok yeni özelik entegre edildi. Bunlardan en dikkat çekeni ise Uygulama İzleme Şeffaflığı oldu.

Bu özellik sayesinde cihazınıza yüklü olan bir uygulamanın sizi izleyip izleyememesinin tek yolu sizden onay almak oldu.

Pandemi ile yaşamımıza giren maskeler sonrası Apple bu alanda da bir güncelleme yaptı. iOS 14.5 sayesinde kullanıcılar maskeleri varken ‘Apple Watch ile Kilit Açma’ özelliği sayesinde ekran kilidini açabilecekler.

Yeni güncelleme ile cihazlara 200’den fazla emoji eklendi. iPhone 12 modelleri için ise çift SIM modunda 5G desteği getirildi.

Güncelleme kapsamında Apple, Spring Loaded etkinliğinde tanıttığı takip cihazı AirTag için de cihazlara destek ekledi.

iOS 14.5 çıktı! Yeni gelen özellikleri neler?

iOS 14.5 HANGİ iPHONE MODELLERİNDE ÇALIŞIYOR?

iOS 14.5’i destekleyen iPhone modelleri ise şu şekilde; iPhone 12 ailesi, iPhone 11 ailesi, iPhone X serisi, iPhone 8 ailesi, iPhone 7 ailesi ve iPhone 6 ailesi. Güncelleme birinci ve ikinci nesil iPhone SE modellerine de yüklenebiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.