iOS 13.6 güncellemesi yayınlandı

iPhone kullanıcıları için yeni özellikler ve hata düzeltmeleri içeren iOS 13.6 güncellemesi yayınlandı. iOS 14 öncesi son güncelleme olarak düşünülen iOS 13.6 ile gelen özellikler haberimizde.
Takip et
iOS 13.6 güncellemesi yayınlandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Apple’ın WWDC 2020 etkinliğiyle tanıtımını yaptığı iOS 14 güncellemesi iPhone ve Apple Watch’ları araba anahtarına dönüştüren CarKey özelliğini barındırıyordu. Bu kapsamdaki çalışmalar çok hızlı ilerlediği için CarKey özelliği iOS 14 beklenmeden bugün yayınlanan iOS 13.6 güncellemesiyle iPhone kullanıcılarına sunuldu.

Apple ile BMW arasındaki anlaşma sayesinde geliştirilen CarKey özelliği ilk etapta 2021 BMW 5 serisi araçlarda kullanılabilecek. Önümüzdeki yıl BMW bu özelliği tüm otomobil serisine standart olarak sunacak.

Apple Sağlık uygulaması da iOS 13.6 ile yeni özelliklere kavuştu. Döngü izleme, EKG’den girilen belirtileri de içeren ‘Belirtiler’ özelliği uygulamaya eklendi. Bu özellik sayesinde ateş, üşüme, boğaz ağrısı veya öksürük gibi belirtileri girerek üçüncü parti uygulamalarla paylaşmak mümkün olacak.

Buna ek olarak Apple News için sesli haber özelliği bu sürüm ile birlikte kullanıma sunulmadı. Apple her zaman olduğu gibi diğer işletim sistemlerini de güncelledi. Bu kapsamda macOS 10.15.6, tvOS 13.4.8, watchOS 6.2.8 güncellemeleri şu anda indirilebilir durumda.

iPhone’lar için iOS 13.6 güncellemesini Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme seçeneklerini takip ederek indirilebilir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.