İntihar eden koronavirüs hastası işçinin ardından 120 kişiye karantina

Mersin'in Erdemli ilçesinde 14 Mayıs'ta kendini asarak intihar eden mermer ocağı işçisi Ümit K.'nin (43) otopsisinde yapılan yeni tip koronavirüs testi pozitif çıktı. Ümit K.'nin ailesi ile iş yerinde çalışan 120 kişi, koronavirüs testi yapıldıktan sonra karantinaya alındı.

Olay, ilçedeki dağlık alanda 14 Mayıs’ta yaşandı. Ağaca asılı halde erkek cesedi gören vatandaşlar vaziyeti jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri, cesedin bir mermer ocağında çalışan 4 çocuk babası Ümit K.’ye ait olduğunu belirledi. Ümit K.’nin cenazesi otopsi için morga götürüldü. Otopsi esnasında yapılan testi pozitif çıkan Ümit K.’nin koronavirüs hastası olduğu için mi yoksa başka bir problem sebebiyle mi intihar ettiği heniz öğrenilemezken olayla alakalı soruşturma açıldı.

İntihar eden koronavirüs hastası işçinin ardından 120 kişiye karantina

120 KİŞİYE KORONAVİRÜS TESTİ

Koronavirüs testinin olumlu çıkması üstüne Ümit K.’nin ailesi ve çalıştığı iş yerinde bulunan 120 kişi test için Erdemli Devlet Hastanesi’ne getirildi. Ümit K.’nin ailesi ve iş arkadaşları, sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek sıraya girip test yaptırdı. Testin sonrasında evlerinde karantinaya alınan vatandaşlar, test sonucunun çıkmasını beklerken, Ümit K.’nin cenazesi daha ayrıntılı testler yapılmak üzere İstanbul’da bulunan bir pandemi hastanesine götürüldü. Olayla alakalı soruşturma devam ediyor.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı