İnternetten Tanıştığı Kadının Elleriyle Boğarak Öldürdü

Hasan Aydın, internet üzerinden tanıştığı bir kadınla villada buluşup alkol aldı. Aydın, sonrasında tartıştığı kadını elleriyle boğarak öldürdü.

Fethiye ilçesinde Hasan Aydın (36), villasında beraber alkol aldığı kadın arkadaşı Asena Ercan’ı (27) elleri ile boğarak öldürdü. Hasan Aydın, olayın sonrasında geldiği İstanbul’da polise teslim olup, suçunu itiraf etti.


ELLERİYLE BOĞARAK ÖLDÜRDÜ

Olay, 28 Ekim gecesi Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesi’nde oldu. İnternet üstünden tatilcilere villa kiralama işi yapan Hasan Aydın, ilçede ikamet etmek için villa arayan Asena Ercan ile tanışıp, arkadaş oldu. İstanbul’dan ilçeye giden Asena Ercan, Hasan Aydın ile beraber villada alkol almaya başladı. Bir süre sonra Ercan ve Aydın arasında tartışma meydana geldi. Tartışma esnasında Hasan Aydın, genç kadını elleri ile boğarak öldürdü.

İSTANBUL’A GELİP SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Olayın sonrasında Hasan Aydın, İstanbul’a geldi. Aydın, dün Maltepe Polis Merkezi’ne giderek, Asena Ercan’ı elleri ile boğarak öldürdüğünü itiraf edip, teslim oldu. Hasan A.’nın polise verdiği ifadede, “İstanbul’dan gelen kadın arkadaşım Asena ile kaldığım villada 28 Ekim gecesi alkol aldık. Aramızda tartışma meydana geldi. İçkinin  de etkisiyle tartışmamız kavgaya döndü. Sinirlerime hakim olamadım, boğazını sıkarak, öldürdüm. Sonrasında da İstanbul’a geldim” dedi.

VİLLADA KADININ CESEDİ BULUNDU

Bunun ardından polis, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ile temasa geçti. Hasan A.’nın Ölüdeniz Mahallesi, Ovacık mevkisindeki villasına gelen jandarma birimleri, kapıyı kırarak içeri girdiler ve ikinci katta Asena Ercan’ın cansız bedeniyle karşılaştılar. Herhangi bir iş yapmadığı bildirilen Asena Ercan’ın cesedi, olay yerinde gerçekleştirilen incelemenin sonrasında otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi. Jandarma, olayla alakalı soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı