adplus-dvertising

İnternetten sipariş ettiği ürünü kapıda iade etti, 4 yıl sonra icra şoku yaşadı

Beylikdüzü’nde 4 sene önce internetten sipariş ettiği nevresim takımını kapıda iade eden kadın, 4 sene sonra aynı şirket tarafından 120 lira borcu olduğu gerekçesiyle icra şoku yaşadı. Konuyla alakalı şikayette bulunan kadın binlerce kişinin aynı biçimde mağdur edildiğini öğrendi.
Takip et
İnternetten sipariş ettiği ürünü kapıda iade etti, 4 yıl sonra icra şoku yaşadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Beylikdüzü’nde 2018 senesinde internetten sipariş verdiği nevresim takımını kapıda iade eden Bahtişen Şen’e 4 sene sonra bir hukuk bürosu tarafından 120 lira borcu olduğu gerekçesiyle telefonuna mesaj geldi. Şen, kendisine ulaşan kişilere herhangi bir borcunun olmadığını ifade etti. Vaziyet üstüne defalarca defa aranan Şen, konu ile alakalı bir avukat arkadaşıyla beraber E-devlet üstünde inceleme yaptı. Hakkında icra dosyası açıldığını öğrendi İnternet incelemesi yapan Şen, benzer olayın defalarca defa meydana geldiğini ve binlerce insanın mağdur edildiğini öğrendi. Bahtişen Şen, bugün Büyükçekmece Adliyesi’ne giderek şikayet dilekçesini verdi.

Yaşadığı vaziyeti anlatan Bahtişen Şen “ Bir firmadan bana mesaj geldi. ‘Bir ürün almışsınız ve icraya verileceksiniz’ diyordu. Ben de şirketi aradım ve bana ‘2018 senesinde internetten bir ürün almışsınız ve iade etmişsiniz. Onun parasını istiyoruz’ dediler. Ben de ne olduğunu hatırlayamadım. Ben de CİMER’e şikayet ettim. İnternette olayla alakalı o kadar çok şikayet var ki düşünün oldukça fazla mağdur vardı. Birkaç defa daha bana mesaj geldi. Ben de onlara ‘Beni ararsanız sizi şikayet edeceğim, benim hiçbir borcum yok’ dedim. Almadığım ürünün parasını istiyorlar. Eşim bana ‘Uğraşma bunlarla şikayetçi olma’ şeklinde konuştu. Orada hata ettim ve şikayetçi olmadım. Fakat bu konuyla alakalı pek çok şikayetin neticesinde takipsizlik kararı verilmiş. Ben sonuna kadar gideceğim. Şuanda adliyeye geldim ve dilekçe vereceğim. Başkaları da mağdur olmasın” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.