İnternetini Komşusuyla Paylaşanlar, Dikkat!

Son dönemde adil paylaşım kotası uygulamasının kaldırılmasıyla birlikte tek bir hat üzerinden çoklu kullanımlar yaygınlaştı. Fakat bunun da olumsuz tarafları var. Detaylar haberimizde.

Ev internetinde geçerli olan adil kullanım kotasının kaldırılması, kullanıcı sayısında belirgin oranlarda azalmaya neden oldu. Abone sayısının azalması, internet kullanım miktarında azalmaya sebep olmadı. Bunun sebebi, tek bir abonelik üzerinden birkaç kişinin farklı evlerden bu hatta bağlanarak internet kullanımı yapıyor olması.

Adil kullanım kotasında yapılan bu değişiklikle ortaya çıkan bu yeni kullanım şekli vatandaş nezdinde olumlu karşılansa da içinde tehlike barındıran bir durum olma özelliği taşıyor.

İNTERNETTE  İŞLENEN SUÇLAR ABONMAN KİŞİ TARAFINDAN İŞLENMİŞ SAYILIYOR

Tek bir kişi üzerinden yapılan internet aboneliği bir çok kişi tarafından kullanılabiliyor. Bu durum her ne kadar az maliyet çok fayda imkanı sağlasa da, hat sahibi için tehlikeli bir durum. İnternet üzerinden işlenen suçlar, hangi bilgisayardan, kim tarafından yapıldığına bakılmaksızın hat sahibine suç olarak dönüyor. Bu durumun önüne ise geçmek için hattımızı herkese açmamak gerekiyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı