Instagram’ın Yeni Özelliği Sevildi!

Instagram'ın Kanada'da teste aldığı kullanıcılar, yakında resmi olarak getirilecek gizlilikten memnun kaldı.

Instagram Nisan ayında köklü değişikliğini duyurmuş ve bazı Kanadalı kullanıcıları teste almıştı. Like sayılarını göstermeyen yeni özellik, uygulamanın kullanım biçimini nasıl değiştireceği konusunda şüpheyle karşılanmıştı. Ancak birkaç aydır süren testlerin ardından Kanadalılar bu güncellemeye adeta bayıldı.


Test grubundaki insanlar halen fotoğraflarını kimlerin like attığını görebiliyor. Fakat, diğer herkes fotoğrafların kaç like aldığını veya kimlerin like attığını göremiyor. Bir test kullanıcısı, “Kendimi yayınladığım fotoğrafın gerçek kalitesine odaklanmış olarak buldum. Kaç like alacağını önceden düşünmekten vazgeçmiş durumdayım” ifadelerini kullandı.

REKABET HİSSİ ORTADAN KALKTI

Uygulama sözcüleri tarafından yapılan açıklamada ise, “Bir fotoğrafın ne kadar beğenileceğini değil, fotoğrafın ya da videonun kendisine odaklanılmasını sağladığımızı düşünüyoruz. İnsanları otomatik olarak rastgele test sürecine dahil ettik. İsteyenler sürecin içinde kaldı, isteyenler de testten ayrıldı. Şu ana kadar teste devam eden herkesin memnun olduğuna dair geri bildirimler alıyoruz” diye konuştu. Dusenbury adlı bir kullanıcı da yaptığı yorumda, “Fazla beğeni alamama korkusuyla hissettiğim baskı tamamen ortadan kalktı. Şaşırtıcı bulduğum her fotoğrafı rahat bir şekilde paylaşabiliyorum. Büyük bir rekabetin içerisindeymişim hissi artık bitti” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı