Instagram’ın TikTok rakibi Reels kullanıma sunuldu

Instagram, TikTok benzeri bir özellik üzerinde çalıştığını uzun zaman önce paylaşmıştı. Güvenlik ihlalleri ve veri sızıntısı iddialarıyla TikTok’un birçok ülkede yasaklanması sonrası Instagram boşluğu Reels uygulamasıyla doldurmaya hazırlanıyor.
Takip et
Instagram’ın TikTok rakibi Reels kullanıma sunuldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Instagram, Reels uygulamasıyla kullanıcıların kısa videoları paylaşmasını sağlayan bir platform hazırlıyor. Reels uygulamasında özellikle 15 saniyelik videolar yer alacak. Kullanıcılar bu videoları dilerse hikayeler bölümünde paylaşabilecek. Ayrıca Instagram profillerinde de saklayabilecekler.

TikTok'un boşluğunu dolduracak

Instagram aslında bu özellikle TikTok uygulamasından doğan boşluğu doldurmayı planlıyor. ABD’de Ağustos ayında karşımıza çıkacak olan özelliğin, Hindistan’da da aynı zaman diliminde devreye sokulacağı da ortaya çıkmıştı. Zira TikTok’un en çok kullanıldığı ülkelerden biri olan Hindistan’da çoktan Tiktok benzeri iki uygulama talepleri karşılamaya başladı.

Instagram’ın TikTok rakibi Reels kullanıma sunuldu

Aslında Reels ilk defa karşımıza çıkmıyor. Geçen yaz Fransa ve Almanya’da denenmeye başlayan özellik, Kasım ayında Brezilya’da da ortaya çıktı. Reels özelliği Hindistan’da da geçen haftadan itibaren denenmeye başladı. Gelen bilgilere bakılırsa, Instagram Ağustos ayında ABD’de özelliği yayınlandıktan sonra 50 ülkede daha beta testlerine başlayacak. Ancak hangi ülkelerin bu listede olacağı henüz bilinmiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.