Instagram’ın En Önemli İsminden İddialara Yanıt

Son zamanların en popüler uygulaması Instagram işleyişindeki açıklıklarla gündemde. Çıkan iddialar hakkında konuşan Instagram CEO’su dedikoduları yalanladı.

En çok kullanılan ve  milyonlarca kullanıcısı olan Instagram son zamanlarda kullanıcılarını dinlediği gerekçesi ile adından söz ettiriyor. Kullanıcılar Instagram hesaplarında telefonlarının bulunduğu ortamda konuşmaların ardırdan çıkan reklamlar sonucu dinlendiğini düşünüyor. Olayın sosyal medyada ve kamuoyunda yankılamasının ardından Instagram yetkililerinden açıklama geldi. Konu ile ilgili CEO Adam Mosseri yankı uyandıran iddialarla ilgili suçlamaları kabul etmedi. Mosseri, çıkan haberlerin tamamen uydurma olduğunu ve yaşanan olayların da raslantıdan ibaret olduğunu dile getirdi.

FACEBOOK’TA DA AYNI DURUM YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz yıllarda aynı gizlilik ihlali durumunun Facebook tarafından yaşandığı hatıralardan silinmezken Instagram ile yeniden gündeme geldi. Şirketin Facebook ile iş birliği yapıldığı bilindiği için yaşanan durumun gerçekliği kullanıcıları rahatsız ediyor. Sosyal medyada kullanıcılar, Facebok ile olan iş birliği hatırlatılıp aynı durumun Instagram’da da yaşanmış olabileceği durumunu göz ardı etmiyorlar. Mosseri, bu konu ile ilgili olarak kullanıcıların uygulamada gördüğü reklamların daha önce yaptığı hareketlerinden kaynaklı olduğunu dile getirdi. Kullanıcıları tatmin etmeyen açıklamaların ardından Instagram kullanıcılarının azalıp azalmayacağı merak konusu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı