Instagram’ın En Önemli İsminden İddialara Yanıt

Son zamanların en popüler uygulaması Instagram işleyişindeki açıklıklarla gündemde. Çıkan iddialar hakkında konuşan Instagram CEO'su dedikoduları yalanladı.

Instagram’ın En Önemli İsminden İddialara Yanıt
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

En çok kullanılan ve  milyonlarca kullanıcısı olan Instagram son zamanlarda kullanıcılarını dinlediği gerekçesi ile adından söz ettiriyor. Kullanıcılar Instagram hesaplarında telefonlarının bulunduğu ortamda konuşmaların ardırdan çıkan reklamlar sonucu dinlendiğini düşünüyor. Olayın sosyal medyada ve kamuoyunda yankılamasının ardından Instagram yetkililerinden açıklama geldi. Konu ile ilgili CEO Adam Mosseri yankı uyandıran iddialarla ilgili suçlamaları kabul etmedi. Mosseri, çıkan haberlerin tamamen uydurma olduğunu ve yaşanan olayların da raslantıdan ibaret olduğunu dile getirdi.

FACEBOOK’TA DA AYNI DURUM YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz yıllarda aynı gizlilik ihlali durumunun Facebook tarafından yaşandığı hatıralardan silinmezken Instagram ile yeniden gündeme geldi. Şirketin Facebook ile iş birliği yapıldığı bilindiği için yaşanan durumun gerçekliği kullanıcıları rahatsız ediyor. Sosyal medyada kullanıcılar, Facebok ile olan iş birliği hatırlatılıp aynı durumun Instagram’da da yaşanmış olabileceği durumunu göz ardı etmiyorlar. Mosseri, bu konu ile ilgili olarak kullanıcıların uygulamada gördüğü reklamların daha önce yaptığı hareketlerinden kaynaklı olduğunu dile getirdi. Kullanıcıları tatmin etmeyen açıklamaların ardından Instagram kullanıcılarının azalıp azalmayacağı merak konusu.

Eylül Kübra Akçın
eylulkubraakcin@haber.com - -

Eylül Kübra Akçın 1991 İstanbul doğumludur. Eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı ve Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümlerinde tamamladı. Eğitim hayatının ardından görsel ve yazılı...

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.