Instagram’dan yeni uygulama içi hesap kurtarma özelliği

Instagram, kullanıcılarının hesap güvenliklerini ileri bir seviyeye çıkarmak adına çalışmalarına devam ediyor. Geliştirilen yeni güvenlik sistemiyle çalınan hesaplar kurtarılabilecek.

Instagram, çalınan hesapların kurtarılabilmesini kolaylaştıran ve hesapları çalmaya çalışanların ilk etapta zorlanmasını sağlayacak bir takım yeni güvenlik önlemlerini test ediyor. Instagram kullanıcıları, hesaplarının çalındığından şüphelenmeleri durumunda, uygulama içi yönlendirmelerle kurtarma işlemine direkt geçiş yapabilecekler.

HESAP KURTARIRKEN ZAMAN KAZANDIRACAK

Test edilen yeni güvenlik sistemiyle birlikte, eskisi gibi bir e-posta gönderip ya da form doldurup beklemek durumunda kalınmayacak. Hesabının çalındığını düşünen kullanıcıdan e-posta adresi ya da cep telefonu numarası istenecek ve altı haneli bir kod gönderilecek. Aynı durum bir bilgisayar korsanı hesapları çalmaya çalışırken de yaşanacak. Kullanıcıya, hesabı çalınmaya çalışılırken bildirim gelecek ve farklı cihazlardan giriş yapmaya çalışanlardan anında haberdar olunabilecek. Yeni güvenlik yöntemiyle birlikte, bilgisayar korsanları kullanıcı adı veya iletişim verilerini değiştirmiş bile olsa kullanıcı hesabını kurtarabilecek. Yeni uygulama içinden hesap kurtarma sistemi ne zaman yayınlanacak henüz belli değil fakat, yayınlandığı zaman kullanıcıların Instagram’ın kendi siber güvenlik ekibinden geri dönüş beklemelerine gerek kalmayacağı kesin. Yıllardır birçok uygulamanın kullandığı bu güvenlik yöntemi, milyonlarca kullanıcıya hitap eden Instagram gibi bir platform için geç kalınmış gibi gözüküyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı