adplus-dvertising

Instagram’dan mavi tık almak isteyen firmalar 50 bin TL ödüyor!

Instagram’da reklam alan, ürün satışı yapan kişiler; firmalar, oteller yahut restoranlar mavi tik pazarı yarattı. Bunun için hizmet veren ajanslarda fiyat 50 bin TL’den başlıyor. Hâlihazırda onaylı hesabı almak ise 200 bin TL’yi buluyor.
Takip et
Instagram’dan mavi tık almak isteyen firmalar 50 bin TL ödüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Instagram’da mavi tik (onaylı hesap) almak âdeta bir pazara dönüştü. Profili üstünden ticaret yapan, reklam alan kişiler; firmalar, oteller yahut restoranlar, mavi tik almak için âdeta yarışıyor. Fakat bu işlem sanıldığı kadar kolay değil. Instagram sadece tanınmış kişilere mavi tik veriyor.

Instagram’dan mavi tık almak isteyen firmalar 50 bin TL ödüyor!

Özellikle talebin son senelerde fazla olması nedeniyle ince eleyip sık dokuyor. Mavi tik alan kişi, takipçi sayısını hızla artırıyor. Reklam ve tanıtımlardan ciddi gelir elde ediyor. Firmalar yahut yeme içme sektöründe faaliyet gösteren markalar imaj açısından mavi tik almak için ciddi çaba sarf ediyor. Hâl bu şekilde olunca bu işinde bir pazarı oluşuyor.

AJANSLAR ÇALIŞIYOR

Bu işi yapan belli ajanlar bulunuyor, fakat bu ajansların garantisi yok. Sizin profiliniz üstüne çalışma yapılıyor ve Instagram’a müracaatta bulunuluyor. Fakat onayın çıkıp çıkmayacağı garanti değil. Ajanslar yalnızca hazırlık aşaması için firma yahut kişilerden 15 bin lira talep ediyor. Şayet mavi tik onaylanırsa 35 bin lira daha alıyor.

HESAP SATIŞI DA VAR

Mevcut mavi tikli hesabını satmak isteyenler de var. Burada ise fiyatlar 50 bin liradan başlayarak 200 bin liraya kadar çıkıyor. Mavi tikli hesabı alan kişi, bilgileri değiştirerek kendi profilini mavi tikli hesaba aktarıyor. Fakat bazı vaziyetlerde bu satış Instagram’ın denetimine takılabiliyor. Senede bir kez yapılan denetimlerde, mavi tikli hesabın el değiştirildiği anlaşılırsa onaylı hesap tamamen kapatılıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.