Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

En popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram'ın binlerce kullanıcısı var. Sürekli etkileşim halinde olabildiğimiz platformla ilgili herkesin merak ettiği bazı sorular var. Instagram Hikayesini izlediğimiz kişinin ekran görüntüsünü aldığımızda bu kişiye bildirim olarak gidiyor mu gitmiyor mu? Instagram'da hangi görüntüler aldığında bildirim gidiyor? İşte detaylar...
Takip et
Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettiği konular arasında ekran görüntüsü bildirimleri yer alıyor. Birisinin Instagram hikayesinin ekran görüntüsünü alınca bildirim gidip gitmediği birçok kullanıcı tarafından araştırılıyor.

Bazen gizli bir hesaptaki paylaşımı arkadaşımıza yollamak için bazen güzel bir görüntüyü kaybetmemek için ekran görüntüsü alıyoruz.

Snapchat ve Instagram’daki özel mesajlarda ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bildirim gidiyor.

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

Peki hesabı kilitli ya da gizli olan bir kişinin Instagram Hikayelerinde ekran görüntüsü almamız halinde o kişiye herhangi bir bildirim, uyarı gidiyor mu?

Bu merakımıza Instagram’ın yeni güncellemesi olarak paylaşılan şuna benzer görseller sebep oldu.

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?
Hikayelerde alınan ekran görüntüsünün kullanıcılara bildirim olarak gittiği, kişilerin bunu ayarlarda görebildiğini düşündürdüğü için biraz da endişelendirdi. Hatta birçok kişi Hikayelerde ekran görüntüsü alındığında bildirim gittiğine kesin olarak inandı bile.

Ancak Instagram’da Hikayeleri ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa bildirim gitmiyor.

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

Ekran kaydı aldığınızda da giden bir bildirim yok.  Instagram Hikayelerde ister ekran görüntüsü ister ekran kaydı alın, gizliliğiniz korunuyor. Özel mesajlardaki bildirim uygulaması devam ediyor.

Instagram’da Ekran Görüntüsü Alınca Karşıya Bildirim Gider mi?

2018 Şubat’ında, Instagram, kullanıcıların hikayelerinin ekran görüntüsünü kimin çektiğini görebilecekleri bir özelliği test ederek birkaç ay geçirdi, ancak bu özellik artık emekli oldu. Bu özellik 2018 Haziran ayında kadar kaldırıldı.

Atılan fotoğraflar eğer anlık olarak atılmışsa ekran görüntüsü aldığınızda karşı taraf bu medyanın ekran görüntüsünün alındığını görür.

Ancak standart yazı mesajlaşmasında karşı tarafa bildirim gitmemektedir.

Anasayfa akışında gözüken gönderilerin de ekran görüntüsü alınırsa karşı tarafa bildirim gitmez.

Instagram Ekran Görüntüsü Alınca Ne Zaman Bildirim Gider?

Instagram ekran görüntüsü alma işlemi esnasında bildirim gitmemekle beraber Direct üzerinden yapılan konuşmalarda aynı durum geçerli değildir. Direct mesajlardan karşılıklı konuşma sırasında atılan görüntüler anlık olarak kaybolabileceğinden ekran görüntüsü almak istenebilir. Fakat bu durumda karşı tarafın bilgilendirileceğinin unutulmaması gerekir. Instagram Direct üzerinden size özel şekilde atılan hikayelerin ekran görüntüsünü aldığınızda karşı tarafın bundan haberi olacaktır. Bunun sonucunda instagram dm ekran görüntüsü bildirimi konuştuğunuz kişiye ulaşmaktadır. Instagramda Direct Message üzerinden konuşma yapılırken ekran görüntüsü alındığında bildirim durumları şu şekilde belirtilebilir:

Karşı taraftan gelen fotoğraflar kalıcı değil anlık olarak atıldıysa ekran görüntüsü bildirimi karşı tarafa gidecektir. Dolayısıyla ekran görüntüsü aldığınız an konuştuğunuz kişinin bundan haberi olur.

Karşıdan herhangi bir fotoğraf gelmediyse ve standart yazı mesajlaşması niteliğindeyse ekran görüntüsü alınınca bildirim gitmemektedir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.