Instagram’a Yalan Haberleri Şikayet Etme Özelliği Geliyor

Instagram kullanıcıları, yanlış bilgi verildiğini düşündüğü paylaşımları işaretleyerek şikayet edebilecek.

Facebook, üçüncü parti doğruluk kontrol programını genişletti. Bu genişlemeye doğal olarak Instagram da dahil oldu. Artık Instagram kullanıcıları, yanlış bilgi verildiğini düşündüğü paylaşımları işaretleyebilecek. Bu sayede gönderiler Instagram kontrolüne iletilebilmiş olacak.

Günümüzde sosyal medyanın en önemli problemi hiç kuşkusuz yanlış bilgi ve haberlerin çok hızlı bir şekilde yayılması. Daha da kötü olan ise kullanıcıların yüksek bir çoğunluğunun bu yanlış bilgilere anında inanıyor oluşu. Hal böyle olunca Facebook yeni bir adım attı ve üçüncü parti doğruluk kontrol programını genişletme kararı aldı.

YALAN HABERLER HİÇBİR KULLANICININ KARŞISINA ÇIKMAYACAK

Bu kapsamda özellikle Instagram’da yayınlanan yanlış bilgi ve haberler, kullanıcılar tarafından şikayet edilebilir hale getirildi. Uygulama şimdilik Amerika’da test ediliyor. Yakında ise tüm dünyada uygulamaya sokulacağı konuşuluyor. Şikayet edilen paylaşımların ise silinmekten ziyade, net bir şekilde arka plana alınacağı ve hiçbir kullanıcının özel olarak aramadıkları müddetçe karşılarına çıkmayacağı konuşuluyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı