Instagram’a “Sen de Ekle” özelliği geldi!

Instagram, bir süredir test ettiği “Sen de Ekle” özelliğinin duyurusunu Twitter üstünden gerçekleştirdi. Instagram’ın yeni özelliği, kullanıcıların kendi içerikleriyle başkalarının hikaye içeriklerine cevap vermelerini sağlayarak tabiri caizse bir hikaye zinciri yaratmaya olanak tanıyor.
Takip et
Instagram’a “Sen de Ekle” özelliği geldi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Facebook; yeni ismiyle Meta firmasının çatısı altında faaliyet gösteren popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, yeni nitelikler sunmaya devam ediyor. iOS ve Android uygulamaları ile kullanıcıların karşısına çıkan Instagram, daha önce “Sen de Ekle” isimi verilen bir özelliğin testlerine başlamıştı. Bu özellik, artık Instagram tarafından resmi duyurusu yapılarak kullanıma sunuldu.

INSTAGRAM’IN “SEN DE EKLE” ÖZELLİĞİ NEDİR?

“Sen de Ekle” özelliği, hikaye sekmesinde yer verilen çıkartmalar arasında bulunuyor.

Instagram’a “Sen de Ekle” özelliği geldi!

Bu çıkartma ile beraber kullanıcılar, bir istemi yahut belirli bir konuyu izleyerek öbür kullanıcıların hikayelerine kendi hikayeleriyle cevap verebiliyor. Böylece bir nevi bir hikaye zinciri oluşuyor.

Örneğin, “günün doğa fotoğrafı” istemini belirleyip “Sen de Ekle” çıkartmasını hikayesine ekleyen bir kullanıcıya, öbür kullanıcılar kendi hikayeleriyle cevap verebiliyor. Kullanıcılar cevap verdiğinde ise çıkartma üstündeki profil balonlarının arasına ekleniyorlar.

Instagram’a “Sen de Ekle” özelliği geldi!

Bu özellik, kullanıcıların birbiriyle olan etkileşimi artırmayı amaçlıyor gibi görünse de, takip edecek daha çok insanı keşfetmenin bir yolu olarak da görülüyor. Çünkü bir kullanıcının hikayesindeki “Sen de ekle” çıkartmasına tıkladığınızda, cevap veren kişileri ve hikayelerini görmek mümkün.

Instagram’ın yeni özelliğinin, TikTok’taki “düet” özelliğine benzediğini belirtmekte yarar var.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.