Instagram yetişkinlerin 18 yaş altı kullanıcılara mesaj atmasını yasaklıyor!

Instagram, platformunu genç kullanıcılar için daha güvenli hale getirmek adına gençler ve yetişkinler arasındaki etkileşimleri sınırlayan yeni politikalar getiriyor. Buna göre, yetişkinlerin onları takip etmeyen 18 yaşın altındaki kişilere mesaj göndermesi önlenecek.
Takip et
Instagram yetişkinlerin 18 yaş altı kullanıcılara mesaj atmasını yasaklıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Siber zorbalık ve istismar korkunç bir biçimde, özellikle de sosyal medya platformlarında, günden güne yayılıyor. Artık daha sesli bir tepki verilmesi gereken bu konuda yeni yeni gelişmeler yaşanmaya başladı. Örneğin, Instagram politikasını güncellemeye karar verdi.

INSTAGRAM MESAJ GÖNDERMELERİNİ KISITLAYACAK

Instagram, platformunu genç mensupları için daha güvenli hale getirmek ismine yeni bir politika getirmeye karar verdiğini duyurdu. ”Instagram’da gençleri korumak bizim için mühim” diyen platform, buna göre, gençleri yetişkinlerin istenmeyen temaslarından korumak için, yetişkinlerin onları takip etmeyen 18 yaşın altındaki kişilere mesaj göndermesini önleyen yeni bir özellik sunulacak. Daha net ifade etmek gerekirse, bir yetişkin kendisini takip etmeyen bir gence mesaj atmaya çalıştığında, ona DM gönderemeyeceği konusunda bir bildirim alacak. Öte Yandan 18 yaş altındaki Instagram kullanıcılarına devamlı DM göndermeye çalışan yetişkinler de artık potansiyel şüpheli olarak gösterilecek.

Instagram yetişkinlerin 18 yaş altı kullanıcılara mesaj atmasını yasaklıyor!

GENÇLER İÇİN DE TEDBIRLER VAR

Instagram gençleri hesaplarını gizli tutmaya da teşvik edecek. Gençlerin yetişkinlere mesaj atmaya çalıştığı vaziyetlerde güvenlik uyarıları gösterecek olan Instagram, fotoğraf ve video gibi bilgi paylaşımı konusunda da gençleri sık sık uyaracak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.