Instagram mesajları kendi kendine silinecek!

Instagram WhatsApp’ın ‘silinebilir’ bir özelliğini daha uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. Instagram iOS ve Android tarafına sunacağı güncellemeler ile mesajları kendi kendine silinebilir hale getirecek. Peki Instagram bunu nasıl yapacak?

Instagram WhatsApp ve Facebook… Bu üç uygulamanın, tek bir çatı altında olduklarından olsa gerek birbirlerine gelen her özelliği ortak. Bir uygulamaya gelen ve kullanıcılardan olumlu tepki alan bir özellik, kısa bir zaman sonra bir diğerine taşınıyor. WhatsApp’ın geçtiğimiz günlerde test etmeye başladığı kendi kendine silinen mesajlar özelliği buna en iyi örnek.

INSTAGRAM MESAJLARI KENDİ KENDİNE SİLİNECEK

Jane Manchun Wong, Instagram’ın WhatsApp’ın kendi kendine silinebilen mesajlar özelliğini kendi uygulamasına getireceğini doğruladı. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcılarının attıkları mesajlar kendi kendine silinecek. Fakat bu konuda WhatsApp’taki silinebilir mesaj özelliğinden ayrılan bazı önemli noktalar var.

Instagram mesajları kendi kendine silinecek!

SOHBETTEN ÇIKAR ÇIKMAZ DEVREYE GİRECEK

WhatsApp’ın test ettiği özellikte mesajlar tıpkı Instagram hikayeleri gibi belirli bir zaman aralığı dolduğunda siliniyordu. Ancak Instagram’ın silme özelliği böyle olmayacak. Instagram’ın silinebilir mesaj özelliği, sohbetten çıkar çıkmaz devreye girecek. Yani, mesajlaşma sonrası sohbeti kapatıp tekrar girdiğinizde önceki mesajların silindiğini göreceksiniz. Instagram’ın kendi kendine silinen mesajlar özelliği Instagram yetkilileri tarafından da doğrulandı ve özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğu açıklandı.

Instagram’ın yeni özelliği bazı siber zorbalıklara da davetiye çıkartabilir. Bazı kötü niyetli kullanıcılar, nasılsa silinecek diye düşünerek insanları zor durumda bırakabilirler. Fakat Instagram bu konudaki yaptırımlarına devam edecektir. Zira, Siber Zorbalık suçtur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı