Instagram Küçük Destek nedir?

Instagram Küçük Destek nasıl yapılır, Instagram Küçük Destek özeliği koronavirüsle mücadele maksadıyla sipariş, bağış ve hediye kartları için açıldı. Peki, Instagram'da Küçük Destek nasıl kullanılır? haberimizde.

Instagram Küçük Destek nedir? Instagram’da Küçük Destek nasıl kullanılır? Soruları küçük çaplı işletmelere sahip olan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. ‘Koronavirüsle mücadele’ kapsamında kapanan işletmelerin ayakta durulması nedeniyle yaratılan bu platform sayesinde bağış yapılabilecek. İşletmelerin ürünleri milyonlara ulaşabilecek.

INSTAGRAM KÜÇÜK DESTEK NEDİR?

Instagram’ın ‘‘Küçük Destek” çıkartmasıyla hikayeler bölümüne gelen özellik an itibari ile Türkiye’de kullanıma başlandı. Küçük destek çıkartması hikaye bölümünde takipçilere görünmekte.

Instagram bu özellik sayesinde koronavirüsten etkilenen küçük işletmelere bir nebze de olsa destek temin etmeyi düşünüyor.

Instagram COO’su Justin Osofsky konu hakkında “Küçük işletmeler yerel toplulukların belkemiği ve restoranlar mahallelerin ruhu. İnsanları bir araya getiriyor ve topluluk oluşturuyorlar. Onların açık kalmalarına ve müşterilerle iletişim halinde olmalarına yardımcı olmak için üstümüze düşeni yapmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Ülkemizde ‘Küçük Destek” çıkarmasını kullanarak işletmelere destekler gelmeye başladı. Bir çok Instagram kullanıcısı hikaye bölümünden işletlemeleri arkadaşları ile paylaşmaya devam ediyor.

INSTAGRAM KÜÇÜK DESTEK NASIL KULLANILIR?

Instagram’da hikayaler bölümünde bulunan Küçük Destek çıkartması ile istediğiniz küçük işletmenin Instagram adresini etiketliyerek işletmeyi arkadaşlarınızla paylaşarak destekleyebilirsiniz.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı