Instagram çöktü! Facebook’tan yeni açıklama

Son dakika haberi: Geçtiğimiz günlerde Whatsapp, Facebook ve Instagram’a saatlerce erişim sağlanamamıştı. Dünyanın en büyük fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram gene çöktü. Birkaç saat sonra Instagram’a erişim tekrardan sağlandı.
Takip et
Instagram çöktü! Facebook’tan yeni açıklama
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye ve dünyanın çeşitli bölgelerinden kullanıcılar, Instagram’a erişim sorunu yaşadıklarını bildirdi.

Uygulamaya giriş yapan kullanıcılar “Akış yenilenemedi” hatasıyla karşılaştı.

Instagram’dan sorunla alakalı henüz bir açıklama gelmezken, meydana gelen erişim probleminin küresel çapta olduğu öğrenildi.

6 SAATLİK KESİNTİ MEYDANA GELMIŞTI

Sosyal Medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp 4 Ekim’de 6 saat süren bir erişim problemi yaşamıştı.

Facebook’tan kesinti ile alakalı yapılan resmi açıklamada ‘Şu anda açıklığa kavuşturmak istiyoruz, bu kesintinin temel sebebinin hatalı bir yapılandırma değişikliği olduğuna inanıyoruz’ sözlerine yer verilmişti.

‘HER ŞEY DÜZELDİ’ AÇIKLAMASI

Instagram’dan yapılan açıklamada, “İşler düzeldi ve şuanda her şey normale döndü. Bizimle beraber olduğunuz için teşekkür ederiz” dendi

BİR AÇIKLAMA DA FACEBOOK’TAN

Öte yandan Facebook’tan da şu açıklama yapıldı: “Son birkaç saat içinde ürünlerimize erişemediyseniz çok üzgünüz. Birbirinizle iletişim kurmak için bize ne kadar bağımlı olduğunuzu biliyoruz. Problemi düzelttik — bu hafta gösterdiğiniz sabır için tekrar teşekkürler.”

BÜYÜK DEĞER KAYBETMİŞTİ

4 Ekim’de yaşanan 6 saatlik kesinti sonrası Facebook hisseleri yüzde 5’in üstünde değer kaybetmişti.

Öyle ki Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg,6,7 milyar dolarlık bir kayıpla en zengin iş insanları listesinden düşmüştü.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.