adplus-dvertising

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

FOX izleyicisiyle buluşan MF Yapım imzalı dizi “Mahkum” “Innocent Defendant” dizisinin uyarlaması olarak izleyici karşısına çıktı. Mahkum dizisinin hikayesini seven seyirciler orjinal dizi Innocent Defendant konusu ve oyuncularını merak etti. Peki Mahkum dizisinin uyarlandığı Innocent Defendant Kaç bölüm sürüyor? Innocent Defendant Nasıl bitiyor?
Takip et
Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dizi Adı: Defendant/ Innocent Defendant

Korece Adı: 피고인

Tür: Hukuk, Gerilim, Dram

Yönetmen: Jo Young-Gwang

Senarist: Choi Soo Jin

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

Yayınlandığı Kanal: SBS

Toplam Bölüm: 18

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2017 – 21 Mart 2017

Yayın Günleri ve Saati: Pazartesi & Salı – 22:00

Ülke: Kore

2016-2017 yılları arasında yayınlanan dizinin yönetmen koltuğunda Jo Young-Gwang oturuyor. Choi Soo-Jin’in senaryosunu kaleme aldığı dizi toplamda 18 bölümden oluşuyor. Dizide haksız yere hapse atılan ve masumiyetini kanıtlamaya çalışan savcı Ji Sung’un hikayesi anlatılıyor.

MAHKUM DİZİSİ UYARLAMA MI? INNOCENT DEFENDANT KONUSU NE?

Ji Soo iyi bir koca iyi bir baba olmanın yanı sıra mesleğine bağlı namuslu bir savcıdır. Um Ki Joon Sun Ho ve Min Ho isminde büyük bir şirketin varisi olan ikizleri canlandırmaktadır. Min Ho tek yumurta ikizi olduğu için tıpa tıp birbirine benzeyen kardeşi Sun Ho’yu öldürüp yerine geçer. Bunu tespit eden savcı olayın üzerine gidince kendini hücrede bulur.

Mahkum dizisinin orijinali Innocent Defendant’ın ilk fragmanına baktığımızda birebir aynı olduğu görülüyor.. Orijinal dizinin konusunda da Savcı Park Jung-Woo geçici hafıza kaybı yaşayan bir adamdır.

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

Ve bir sabah uyandığında kendini ailesini öldürmek suçundan cezaevinde bulur. Güney Kore yapımı Innocent Defendant dizisinde, idealist savcı bir gün kendisini cezaevinde bulunuyor ve başına gelenleri bir türlü hatırlayamıyor. Ancak Savcı daha sonra eşini ve kızını öldürmek suçundan cezaevine girdiğini öğreniyor. Neler olduğunu bir türlü anlayamayan Savcı kendisini aklamak eşini ve çocuğunu öldürmediğini kanıtlamak için büyük bir hukuk mücadelesine giriyor.

Toplamda 18 bölümden oluşan dizi Korece’dir. 8,2 imdb puanı toplayan dizi 2017 KBS Drama Ödülleri’nde En İyi Tasvir Ödülüne sahip oldu.

Dizi ayrıca Defendant ismi ile de bilinmektedir.

INNOCENT DEFENDANT SONU NASIL BİTİYOR?

Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu gibi isimlerin başrollerini paylaştığı Mahkum dizisi başlarken izleyicilerde dizisinin uyarlandığı Orjinali İnnocent Defendant dizisinin sonunu merak etmeye ve araştırmaya başladı. Mahkum dizisinin orijinali İnnocent Defendant 18 bölüm süren Mini bir dizi. Dizinin sonunda Savcı kendine aklamayı başarıyor ve eski hayatına geri dönüyor. Bu arada kızı ve eşini öldüren kişi ile Yakalayarak cezaevine gönderiyor.

INNOCENT DEFENDANT HANGİ PLATFORMDA İZLENİYOR, YAYINLANIYOR?

Dram, gizem ve hukuk türündeki dizi SBS isimli kanalda yayınlandı.

Kore dizilerinin orijinal gösterimlerini internet üzerinden ücretsiz izleyebileceğiniz pek çok site mevcut. Bunların en bilinenleri, Asya dizilerinin olduğu siteler ve Youtube. Türkçe altyazılı olarak izleyebileceğiniz Kore Dizilerini üyelikle ya da üye olmadan seyredebiliyorsunuz. Ancak bu sitelerden cihazınıza bulaşabilecek zararlı yazılımlara karşı virüs koruma programlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

INNOCENT DEFENDANT HAKKINDA BİLGİLER

*Kadın başrol olarak Han Ye-Seul’a teklif götürüldü ancak teklifi reddetti.

*Kwon Yuri, SBS’in drama dizisi “Defentant”ta rol aldı.

*İlk senaryo okunması, 18 Kasım 2016’sa Ilsan, Tanhyun’daki SBS Stüdyosu’nda gerçekleşti.

*SBS’in drama dizisi “Defendant” için 3 ana poster yayınlandı.

INNOCENT DEFENDANT OYUNCULAR

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim? Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim? Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

Park Jung-Woo – Oh Chang-Suk
Seo Eun-Hye – Yuri
Cha Sun-Ho – Uhm Ki-Joon
Oh Chang-Suk / Kang Joon-Hyuk
Uhm Hyun-Kyung / Na Yeon-Hee
Son Yeo-Eun / Yoon Ji-Soo
Shin Rin-Ah / Park Ha-Yeon
Park Ho-San / Choi Dae-Hong
Lee Sin-Seong / Ko Dong-Yoon
Jang Gwang / Cha Young-Woon
Ye Soo-Jung / Madam Myung

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

INNOCENT DEFENDANT KARAKTERLER

Park Jung Woo / Ji Sung

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

Seul Merkez Bölge Savcılık Ofisi’nde bir savcı olan Park Jung-Woo karakterini canlandırmaktadır. Onun karakteri, geçici hafıza kaybından muzdariptir. Bir sabah uyandığında kendini bir cezaevinde bulur. O, cinayet işlediğine dair suçlanmaktadır ve idam cezası ile yargılanmaktadır. O, eksik anılarını hatırlamaya ve masumiyetini kanıtlamaya çalışır.

Dürüst ve başarılı bir savcıdır. Eşi ve kızıyla mutlu ve kusursuz bir hayat sürmektedir. Birleşmiş Milletler’de görevlendirilmek üzereyken hayatı tamamen değişecektir. Kendini kızını ve eşini öldürmekten hapiste bulur. Ancak önemli nokta ise bu ölümlerden sorumlu tutulan kişinin Park Jung Woo olmasıdır.

27 Şubat 1977 doğumlu genç oyuncu Güney Kore’nin Seul isimli kentinde dünyaya gelmiştir. Hanyang Üniversitesi’nin Tiyatro ve Sinema bölümünden mezundur. Başarılı oyuncuyu All In isimli filmden hatırlayabilirsiniz. All In isimli filmin başrol oyuncusudur. Ayrıca başarılı oyuncunun bir de bir kızı ve oğlu vardır.

Cha Min Ho / Uhm Ki-Joon

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?

İkiz kardeşler Chamyung Grubunun varisleridir. İkiz olmalarına rağmen ikisinin karakterleri de tamamen farklı kişiliğe sahiptir.

Zengin bir ailenin ikiz çocuklarından haylaz ve sorunlu olan Cha Min Ho karakterine Uhm Ki-Joon hayat veriyor. Abisinin gölgesinde kalmış olan Min Ho, evde bir kadının cesedinin bulunmasıyla kaçak duruma düşer. Kendini bu durumdan kurtarmak için Cha Sun Ho’yu öldürüp onun yerine geçer.

23 Mart 1976 doğumlu olan Uhm Ki-Joon, pek çok yapımda rol almış bir oyuncudur. Aynı zamanda Penthouse ile 2020 En İyi Erkek ve Innocent Defendat ile 2017 En İyi Karakter ödülünü almıştır. Grease’de yer aldığı bir müzikal ile tanınmıştır.

Seo Eun Hye / Yuri

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?
İyi niyetli ve azimli bir kamu avukat olan Seo Eun Hye karakterine Yuri hayat veriyor. Seo Eun Hye daha çok duygularıyla hareket eder. Bu nedenle aldığı davalarda sürekli başarısızlık gösterir. Kamu avukatlığından atılacağı sırada hiç kimsenin almak istemediği Park Jung Woo davası onun için son şans olur.

Onun karakteri, güçlü bir adalet duygusu taşımaktadır ve bu yüzdende bir adaletsizlik görünce savcının veya hakimin karşısında durmaktan zerre kadar korkmaz.

5 Aralık 1989 doğumlu olan Yuri; söz yazarı, oyuncu ve Güney Koreli bir şarkıcıdır. Aslında şarkıcı olarak çıkış yapmış ve Güney Kore’nin başarılı sanatçılarından biri haline gelmiştir.

Kang Joon Hyuk / Oh Chang-Seok

Innocent Defendant Konusu ne, hangi kanalda, oyuncular kim?
Park Jung Woo’nun arkadaşı ve meslektaşı olan Kang Joon Hyuk karakterine Oh Chang-Seok hayat veriyor. Eşini ve kızını öldürmekle suçlanan savcının davasından da sorumludur. Park Jung Woo’dan sonra Birleşmiş Milletlerde görevlendirilmek için en büyük adaydır.

Güney Koreli bir aktör olan Oh Chang-Seok, 2 Haziran 1982 doğumludur. Pek çok dizi, film ve veryete gösterisinde yer almıştır. Ancak daha çok Princess Aurora’daki başrolü ile tanınmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.