İngiltere’yi Karıştıran Türk Arı, Firar Etti

Türkiye'ye tatile gelen İngiliz ailenin bavulunun içinde bu ülkeye giden arı, büyük bir krize neden oldu. Ülkedeki yerli arı ırkı tehdit ettiği gerekçesiyle öldürülmesi kararlaştırılan arı, yaptığı kozalakları bırakıp sırra kadem bastı.

İngiltere Çevre, Gıda ve Köyişleri Bakanlığı, Türkiye’ye tatile gelen ailenin valizlerinden birinin içinde ülkelerine gelen osmia avosetta cinsi arının peşine düştü. Ailenin bahçesinde kozalak yaptığı tespit edilen arı, hakkında verilen hükümden sonra ortadan kayboldu.


Ülkedeki yerli arı ırkının korunmasına büyük önem veren İngiltere, Türkiye’ye tatile gelen ailenin valizinde ülkeye giriş yapan Türk arının peşine düştü. Geçtiğimiz günlerde aile üyeleri tarafından bahçede görüntülenen ve kozalak yaptığı tespit edilen arı için, yetkililer seferber oldu. Ancak o günden sonra bir daha ortalarda görünmeye osmia avosetta cinsi arı, kozalaklarını bırakarak adeta sırra kadem bastı.

İNGİLİZ GAZETELERİNE MANŞET OLDU

Konuya büyük önem veren ve her detayı okurları için haberleştiren İngiliz gazeteleri son gelişmeyi “İdam cezasına çarptırılan Türk arı firar etti” şeklinde manşetler attı.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı