İngiltere’yi Etkisi Altına Alan Yağışlar Sonrası Caddeler Göle Döndü

İngiltere şiddetli yağışların etkisi altında. Dün gece yarısından itibaren etkili olan yağışlı hava, sabah saatlerinde işlerine gitmek için evden çıkan birçok kişiye zor anlar yaşattı.

İngiltere sağanak yağışla boğuşuyor. Dün gece saatlerinde etkisini artırarak devam eden yağışlar nedeniyle ülkede caddeler göle döndü. Sabah işlerine gitmek için evden çıkan vatandaşlar, büyük zorluk yaşadı. Özellikle alt geçitlerdeki su birikintilerinden araçlarıyla geçemeyen bazı vatandaşlar, kıyafetlerini çıkartarak su birikintisinden yüzerek geçmeye çalıştı. Bu esnada foto muhabirlerinin kadrajına giren İngilizler, ortaya ilginç görüntülerin çıkmasına vesile oldu.

Aralıklarla devam eden yağış nedeniyle yetkililer, vatandaşların mağdur olmaması için çalışıyor. Yağışın olumsuz etkilediği ülkede gözler hava tahminlerine çevrildi. Uzmanlar, yağışlı havanın bugün akşam saatlerinde etkisini yitireceğini belirtiyor. Ancak özellikle hafta sonundan itibaren ülkenin Afrika sıcaklarıyla kavrulacağını belirten uzmanlar, vatandaşlara özellikle öğlen saatlerinde mümkün olduğunca dışarıya çıkmamaları gerektiği uyarısında bulundu.

TÜM HABER SİTELERİNE SERVİS EDİLDİ

İngiltere’de vatandaşların göle dönen caddelerde çekilen fotoğraflar bütün haber sitelerine servis edildi. Fotoğraf karelerinde vatandaşların çileyi eğlence dönüştürerek gülümsemeleri ise dikkat çeken bir başka detay oldu. Bazı vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından yazın başlangıcının bu şekilde olmasını lanetledi. İngiltere’de her yıl çok sayıda insan, yaz aylarındaki sıcak nedeniyle hayatını kaybediyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı