İngiltere’nin İlk Müslüman Kadın Jokeyi Piste Çıkıyor

Atçılığın büyük bir gelenek olduğu İngiletre'de 18 yaşındaki Müslüman Jokey Khadijah Mellah yarın ilk koşusuna çıkacak. Manolya Koşusu'nda yarışacak genç kız ilk 3'e gireceği iddiasında.
İngiltere’nin İlk Müslüman Kadın Jokeyi Piste Çıkıyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Atçılık ve at yarışlarının büyük bir gelenek olduğu İngiletre’de, her yıl yoksullara yardım amaçlı koşulan Manolya Koşusu yarın gerçekleşecek. Yalnızca kadın jokeylerin at bindiği yarışta bir ilk gerçekleşecek. İngiltere’de ilk kez Müslüman bir kadın jokey yarışlarda boy gösterecek.

Somali asıllı bir ailenin çocuğu olarak İngiltere’de dünyaya gelen Khadijah Mellah isimli 18 yaşındaki genç kız ünlü Goodwood pistinde atı Victoria Pendleton ile kupa mücadelesi verecek ve tarihe geçecek. 12 yaşından beri at bindiğini söyleyen Mellah iddialı. Yarışı ilk 3 içinde bitireceğinden emin olduğunu söyleyen Mellah 1. olmak için de önünde bir engel bulunmadığını dile getiriyor.

OTORİTELER ONA ÇOK GÜVENİYOR

Ramazan ayından bu yana bu yarış için antrenman yaptığını belirten Mellah bu girişimi ile İngiltere’deki Müslüman kızlara örnek olmak istediğini dile getiriyor. Daha önce amatör yarışlara katıldığını dile getiren genç jokey yarınki yarışın kendisi için inanılmaz bir tecrübe olacağını dile getirdi. Ülkedeki yarış otoriteleri ise Mellah’ın gelecek vaat eden bir jokey olduğunu ve azmi ile aşamayacağı engel olmadığı görüşünde hem fikir.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.