adplus-dvertising

İngiltere’den 4’ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı

İngiltere, Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’ya destekleri sebebiyle Rus Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kirill, Rusya Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova, Moskova Şehir Duması Yardımcısı Sergey Savostyanov, Rus nakliye şirketi Volga-Dnepr Group’un Başkanı Alexey Isaykin ve 4 Rus askeri hakkında yaptırım kararı alındığını açıkladı.
Takip et
İngiltere’den 4’ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere, Ukrayna’ya saldırıları sebebiyle Rusya’ya yönelik yeni bir yaptırım kararı açıkladı. İngiltere, Rusya’ya olan desteği sebebiyle Rus Ortodoks Kilisesi Başkanı Patrik Kirill, Ukraynalı çocukların zorla evlat edinildiği iddiasıyla Rusya Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova hakkında yaptırım kararı alındığını söyledi. Açıklamada, Moskova Şehir Duması Yardımcısı Sergey Savostyanov ve Rusya tarafından kritik malları taşıyan Rus nakliye şirketi Volga-Dnepr Group’un Başkanı ve Yönetim Kurulu Mensubu Alexey Isaykin hakkında da yaptırım kararı alındığı ifade edildi.

İngiltere’den 4’ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı

“PUTİN ÜZERİNDEKİ BASKIYI SÜRDÜRMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

İngiltere, Ukrayna’nın Bucha şehrinde sivilleri öldürdüğü, tecavüz ve işkence ettiği ileri sürülen 4 Rus askerine de yaptırım kararı alındığını açıkladı. Ukrayna’nın Herson bölgesinde Rusya ile işbirliği yapan sözde ‘Barış ve Düzen için Kurtuluş Komitesi’ mensupları hakkında da yaptırım kararı alındığı söylenen açıklamada, “Yaptırımlar Putin’in müttefiklerini, ordu komutanlarını, Rus ve Myanmarlı silah tüccarlarını da hedef alıyor” dendi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, “Bugün, çocukların kaçırılması ve zorla evlat edinilmesi de dahil olmak üzere Ukrayna’ya anlatılmaz acılar yaşatan Putin’in savaşına destek olan failleri hedef alıyoruz. Ukrayna başarılı olana kadar özgürlük ve demokrasiyi savunmaktan, Putin üstündeki baskıyı sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.