İngiltere’de rekor sayıda vaka

İngiltere, koronavirüs salgınında bir rekor daha kırdı. Günlük vaka sayısı 33 bini geçti. Ülkede salgın en çok gençler arasında yayılıyor.

Avrupa’da 50 bini aşkın ölüme ulaşan ilk ülke olan İngiltere, bu kez de günlük vaka sayısında bir eşiği aştı. Salgının başından bu yana günlük vaka sayısı ilk kez 30 bini geçti. Toplam vaka sayısı ise 1 milyon 300 bine doğru yükseliyor.

BBC’ye konuşan İngiltere Halk Sağlığı Tıbbi Direktörü Dr. Yvonne Doyle, yeni vakaların büyük kısmının, şu anda uygulamada olan sıkı önlemler getirilmeden önceki sürece dayandığını söyledi.

“Başkalarıyla teması sınırlandırmak, virüsün yayılmasını durdurmaya ve sevdiğimiz insanları korumaya yardımcı olacaktır” dedi.

Doyle, en yüksek enfeksiyon oranının genç nesiller arasında görülmeye devam ettiğini vurguladı. Ancak hastalığın ağır seyretme riskinin, en fazla 80 yaşın üzerindeki kişilerde görüldüğünü söyledi. Bu kişiler arasında da salgının “endişe verici bir şekilde” hızla arttığının altını çizdi.

Diğer yandan BBC’ye konuşan uzmanlar, salgının ilk dalgasında, koronavirüs testlerinin bu derece yaygın olmadığını hatırlatarak, ikinci dalgada açıklanan sayıların rekor olarak tanımlanmaması gerektiğini söyledi.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı