adplus-dvertising

İngiltere’de parlamento binasına boyalı saldırı

İngiltere’nin başkenti Londra’da hayvan hakları savunucuları, hükümetin çevrecilik ve süt hayvancılığı ile alakalı çalışmalarını yetersiz buldukları gerekçesiyle parlamento binasına boyalı saldırı gerçekleştirdi.
Takip et
İngiltere’de parlamento binasına boyalı saldırı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hayvan hakları savunucuları Londra’da parlamento binasına boyalı saldırı gerçekleştirdi. İngiltere’nin yeni Başbakanı Liz Truss’ın parlamentoya geçişi sırasında eylemlerini gerçekleştiren ortalama 10 kişilik hayvan hakları savunucuları, binaya boya fırlattıktan sonra kendilerini de yere yapıştırdı.

Eylemciler arasında bulunan adını vermek istemeyen bir kişi, “Zamanımızın en büyük problemi olan iklim değişikliği nedeniyle süt hayvancılığının da etkilendiğini düşünüyorum. Liz Truss bu konuyla alakalı harekete geçmeli. Bizler yalnızca insanların dinlemesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Öte yandan eylemi gerçekleştiren grup mensupları, Çevre Bakanlığı’na Ranil Jayawardena’nın atanmasından memnuniyet duymadıklarını ifade edip, Jayawardena karşıtı sloganlar atarak Liz Truss’a tepki gösterdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.