İngiltere’de Çevrecilerin Protestoları Büyüyor

İngiltere’de çevreciler Londra’nın merkezi yerlerinde çadır kurarak başlattıkları eylemi tren istasyonuna taşıdılar ve seferleri engellediler.

İngiltere’nin başkenti Londra’da, geçtiğimiz haftalarda başlayan eylemler büyüyor. İklim değişikliği eylemcileri tren istasyonunda eylemlerine devam etti ve buradaki seferleri engelledi. Kayıt altına alınan görüntülerde bir çevrecinin tren üstünden aşağı indirilerek darp edildiği görülüyor.

‘Yok Oluş İsyanı’ (Extinction Rebellion), olarak adlandırdıkları eylem kapsamında tren seferlerini aksatan göstericiler, tren kullanmak zorunda olan insanların tepkisi ile karşılaştı. Eylemcilerden biri tren üzerinden aşağı indirilerek darp edilirken, olay yerinde bulunan ve görüntü almaya çalışan bir kişi de eylemci sanılarak darp edildi. Kamera ile çekim yapmak isteyen genç, sadece görüntü aldığını söylemesine rağmen darp edildiğini ifade etti.

İngiltere’de Çevrecilerin Protestoları Büyüyor

“BAŞKA BİR ŞEY YAPMAYI TERCİH EDERİM”

Canning Town istasyonunda gerçekleştirilen gösteride iki kadının konuşması ise dikkat çekti. Ulaşımı durduran bir protestocu kadının, “Lütfen bana başka bir yol söyle, başka bir şey yapmayı tercih ederi. Her şeyi denedim.” diyerek kendilerinin de böyle bir yola başvurmak istemediklerini belirtti. Trene binmesi gerek kadın ise buna karşılık olarak, “Bunlar hakkında düşünecek vaktimiz yok. Size fikir veremeyiz. Çalışıyoruz ve hayatlarımız var.” ifadelerine yer verdi.

İngiltere’de Çevrecilerin Protestoları Büyüyor

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da geçtiğimiz haftalarda eylemcilere tepki gösterdi ve şehir merkezlerinin ot koktuğunu belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı