adplus-dvertising

İngiltere’de Arwen fırtınası 3 kişinin ölümüne sebep oldu

Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere’de etkili olan Arwen fırtınasında yaşamını yitirenlerin sayısı 3’e yükseldi.
Takip et
İngiltere’de Arwen fırtınası 3 kişinin ölümüne sebep oldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kuzey İrlanda, İskoçya ve İngiltere’nin kuzey kesimlerinde etkili olan Arwen fırtınası, Birleşik Krallık genelinde ağaçların devrilmesine yol açtı. Hızı saatte 100 kilometreye ulaşan şiddetli rüzgar sebebiyle toplam 3 kişi yaşamını yitirdi.

Kuzey İrlanda’nın Antrim bölgesinde fırtına sebebiyle bir ağacın devrilmesi neticesi aracın içerisinde bulunan 1 kişi yaşamını yitirmişti.

Polis, fırtına sebebiyle İskoyça’nın Aberdeenshire bölgesindeki bir yolda aracının üstüne ağaç düşen şoförün hayatını kaybettiğini açıkladı.

Üçüncü can kaybı ise İngiltere’nin kuzeybatısındaki Cumbria’da meydana geldi. Yerel yetkililer, Cumbria’nın Ambleside kasabasında gene ağaç devrilmesi neticesi 1 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi. Cumbria polisi ve acil servisler ağaçların tehlikeli olduğunu söyleyerek halktan bölgeden uzak durmalarını ve seyahat etmemelerini istedi.

Meteoroloji Ofisi, Birleşik Krallık geneli için rüzgar, kar ve buz uyarısı verdi. Şiddetli rüzgarın hafta sonu boyunca etkisini sürdürmesi bekleniyor.

İngiltere’de Arwen fırtınası 3 kişinin ölümüne sebep oldu

100 BİNDEN FAZLA EV ELEKTRİKSİZ KALDI

Şiddetli fırtına sebebiyle İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da 100 binden fazla ev ve iş yeri fırtına sebebiyle elektriksiz kaldı. Elektrik dağıtım firmaları, Birleşik Krallık genelinde “fırtınanın elektrik şebekesine zarar vermeye devam ettiği” konusunda uyarıda bulundu.

YOLCULAR 17 SAAT TRENDE MAHSUR KALDI

Arwen fırtınası ülke genelinde kara yolu ulaşımını etkilerken, aynı zamanda demiryolu ulaşımında da aksamalara neden oldu. İskoçya’nın Aberdeenshire bölgesinde seyir halindeki bir trenin fırtına sebebiyle durmak mecburiyetinde kaldığı, yolcuların 17 saat trende mahsur kaldığı öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.