adplus-dvertising

İngiltere’de 600 yıllık gelenek: Peynir yuvarlama yarışması

İngiltere’de ortalama 600 senelik bir gelenek olan peynir yuvarlama yarışması, korona virüs salgını sırasındaki 2 senelik aradan sonra tekrardan yapıldı.
Takip et
İngiltere’de 600 yıllık gelenek: Peynir yuvarlama yarışması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’nin Gloucestershire bölgesinde yer verilen Coopers Tepesinde geleneksel peynir yuvarlama yarışması, Covid-19 salgın sebebiyle verilen 2 senelik aranın sonrasında tekrardan düzenlendi. Ağırlığı ortalama 3 ila 4 kilo olan peynirler 200 metrelik tepeden yuvarlanırken, arkasından da onlarca kişi peyniri yakalamak için birbiriyle yarıştı.
Gloucestershire’da ortalama 600 senelik bir gelenek olan peynir yuvarlama yarışmasında daire biçimindeki sert yapılı Gloucestershire peynirleri kullanılıyor. Yarışma kurallarına göre tepeden yuvarlanan peynirleri bitiş noktasına ilk ulaştıran kişi yarışmayı kazanıyor ve peynirle ödüllendiriliyor.

İngiltere’de 600 yıllık gelenek: Peynir yuvarlama yarışması

15 senede 23. galibiyet
Renkli görüntülere sahne olan yarışmayı erkek yarışmacılar arasında Chris Anderson kazandı. Anderson’un 15 sene boyunca 22 yarış kazandığı ve bu yarışmanın ise 23. galibiyeti olduğu söylendi. Kadınlar arasında ise yarışmayı ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinden, NC State Üniversitesi’nden yeni mezun olan 21 yaşındaki Abby Lampe kazandı. Lampe, İngiltere’ye peynir yuvarlama yarışması için geldiğini belirtti.

Aylin Albayrak

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.