İngiltere yeni koronavirüs dalgasına hazırlanıyor!

İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi (ONS) Başkanı Ian Diamond, koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, ülkede sonbahar mevsimine doğru yeni bir koronavirüs dalgasının yaşanacağını söyledi.
Takip et
İngiltere yeni koronavirüs dalgasına hazırlanıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere’de koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmede bulunan İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi Başkanı Ian Diamond’dan korkutan bir uyarı geldi. Diamond sonbahar mevsimine doğru yeni bir salgın dalgasının baş göstereceğini ifade etti.

“YENİ DALGADAN ŞÜPHEM YOK”

aşı kampanyasının olumlu etkilerini kabul ettiğini söylese de COVID-19 için, “Bu virüsün ortadan kalkmayacağını kabul etmemiz gerekiyor.” ifadesini kullandı.

Diamond, “Sonbaharda yeni bir enfeksiyon dalgasının olacağından hiç şüphem yok.” diyerek konuştu.

İngiliz istatistikçi, antikora sahip kişi oranının bölgelere göre değişiklik arz ettiğini, Londra’da bu oranın yüzde 30 seviyesindeyken Güney Batı İngiltere’de sadece yüzde 16 olduğunu ifade etti.

KORONAVİRÜS SALGININDA VAKA ARTIŞLARI

Hükümetin Tıp Danışmanı Chris Whitty, tekrardan açılmanın risksiz olamayacağını, yaz sonu yahut sonbahar-kış döneminde yeni vaka artışlarının yaşanacağını belirtmişti.

İngiltere’de COVID-19 salgınında şu ana kadar 4 milyon 258 binden fazla vaka görüldü. Virüsten ölenlerin sayısı ise 125 binin üstünde.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.