adplus-dvertising

İngiltere Savunma Bakanı Wallace: “Putin, kısa boy sendromlu bir deli”

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “kısa boy sendromlu bir deli” olarak nitelendirdi.
Takip et
İngiltere Savunma Bakanı Wallace: “Putin, kısa boy sendromlu bir deli”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i “kısa boy sendromu” olan bir “deli” olarak nitelendirdi. Savunma Bakanı Wallace yaptığı açıklamada, “Başkan Putin’in kendisi ve dünya hakkındaki görüşünün, kısa boylu bir adam sendromu ve maço bakış açısı olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu. Wallace, “Ama bence buradaki esas zorluk, Rus sisteminin bir biçimde bazı devletlerin diğerlerinden daha az hakları olduğu ve haklarının sayılmadığı görüşüne sahip olmasıdır. Kendilerini yeni bir tarihe yerleştirmek istiyorlarsa, bunu yapmanın yolunun şiddet ve istila olduğunu düşünüyorlar. Ve bence bu endişelenecek bir şey” şeklinde konuştu.

“Herkesi nükleer silahla tehdit ediyor”

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova için de “deli” ifadelerini kullanan Wallace, “Adil olmak gerekirse, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü bir komedi gösterisi gibi her hafta açıklama yaparak herkesi nükleer silahla ya da bir şeyler yapmakla tehdit ediyor. Asla o da onun gibi bir deli” şeklinde konuştu.

“Kuvvetli mevkilerde daha fazla kadına ihtiyacımız var”

Öte yandan İngiltere Başbakan Boris Johnson da Putin’in Ukrayna’yı işgalinin “toksik erkeklik” örneği olduğunu belirtmişti. Johnson, Rusya’yı kadın bir liderin yönetmesi vaziyetinde aynı hataların meydana gelmeyeceğini ifade etmiş, “Eğer Putin bir kadın olsaydı, şu an yaptığı biçimde çılgın, maço bir işgal ve şiddet savaşına girişeceğini gerçekten zannetmiyorum. Ukrayna’da yaptığı şey mükemmel bir toksik erkeklik örneği” demişti.
Johnson öte yandan, “Kuvvetli mevkilerde daha çok kadına ihtiyacınız var” ifadelerini kullanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.