İngiltere Kraliyet Ailesi Pakistan’da Camiye Gitti!

Kate Middleton, İngiltere tahtının ikinci varisi eşi Prens William ile Pakistan’a yaptıkları resmi ziyarette camiye gidip, kur’an dinledi.

Kate Middleton ve Prens William, Pakistan’a beş günlük resmi ziyarette bulundu. Kraliyet çifti ziyaretin dördüncü gününde Müslüman bölgesi Lahor’da bulunan ve 17. yüzyılda inşa edilmiş Badshahi Cami’sine gitti. Pakistan’ın geleneksel kıyafeti şalvar kamiz giymeyi tercih eden Kate Middleton, şıklığı ile göz doldurdu.

Tasarımı Maheen Khan’a ait olan başörtüsüyle aynı renkte altın detaylarıyla bezenmiş şifon bir kamiz giyen Düşes’in bu tercihi, 1991 yılında Pakistan’a yaptığı ziyarette Lady Diana’yı hatırlattı. Middleton ayrıca cami ziyareti esnasında başörtüsü takıp Kur’an dinleyerek, İslam dünyasının saygısını kazandı.

KANSERLİ ÇOCUKLARI ZİYARET ETTİLER

Dük ve Düşes’e Badshahi Camii’nin imamı Kabir Azad ve İngiltere Konsolosu Fakir Aijazuddin eşlik etti. Gezintilerini ayakları çıplak bir şekilde tamamlayan çiftin ziyaretten oldukça etkilendiği kameralar tarafından görüntülendi. Pakistan ziyaretini bir kanser hastanesinde sonlandıran Prens William ve Kate Middleton, kanser ile mücadele eden çocuklar ve aileleriyle sohbet edip, desteklerini sundu.İngiltere Kraliyet Ailesi Pakistan’da Camiye Gitti! İngiltere Kraliyet Ailesi Pakistan’da Camiye Gitti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı