adplus-dvertising

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in doktorundan açıklama!

İngiltere’de doktorlar, Kraliçe 2. Elizabeth’e en az iki hafta dinlenmesi tavsiyesinde bulundu.
Takip et
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in doktorundan açıklama!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Buckingham Sarayından yapılan yazılı açıklamada, doktorların daha önce Kraliçe’nin birkaç gün dinlenmesi gerektiği yönünde tavsiyede bulunduğu hatırlatılarak, şuanda de en az iki hafta boyunca dinlenmesinin tavsiye edildiği söylendi.

Kraliçe’nin bu süre zarfında bazı online görüşmeler dahil masa başı görevleri üstlenmeye devam edebileceği ifade edilen açıklamada, fakat herhangi bir resmi ziyaret yapmayacağı kaydedildi.

Açıklamada, tavsiye doğrultusunda Kraliçe’nin 1. Dünya Savaşı’nda ölenler için 13 Kasım’da düzenlenecek Anma Festivali’ne katılamayacağı fakat ertesi günkü Ulusal Anma Töreni’ne katılma niyetinde olduğu vurgulandı.

İNGİLTERE KRALİÇESİ, BİR HAFTA İÇİNDE İKİNCİ DEFA BASTONLA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

95 yaşındaki İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, 12 Ekim Salı günü Londra’daki Westminster Abbey Kilisesi’ndeki bir ayinde bastonla görülmesinin sonrasında 14 Ekim Perşembe günü Galler Parlamentosu’nun açılış töreninde de bastonla halk içine çıkmıştı.

Cardiff’teki Galler Parlamentosu önünde arabasından inerken kendisine baston verilen Kraliçe, açılış öncesi parlamento ileri gelenleriyle tanıştığı lobi alanına da asansörle çıkmıştı.

Kuzey İrlanda’da 20 Ekim’de gerçekleştirilen anma törenlerine de katılmayan Kraliçe’nin 31 Ekim-12 Kasım’da İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenecek 26. Birleşmiş Milletler (BM) İklim Değişikliği Konferansı’na (COP26) yer almayacağı, video mesajla davetlilere sesleneceği açıklanmıştı.

8 SENE SONRA İLK DEFA BİR GECE HASTANEDE KALMIŞTI

Öte yandan geçtiğimiz hafta, Buckingham Sarayı tarafından Kraliçe’yle alakalı olarak, “Birkaç gün dinlenmesi yönündeki tıbbi tavsiyeyi takiben Kraliçe, çarşamba öğleden sonra bazı ön tetkikler için hastaneye gitti, bugün (perşembe) öğle saatlerinde Windsor Kalesi’ne geri döndü ve morali yerinde.” açıklaması yapılmıştı. 8 sene sonra ilk defa geceyi hastanede geçiren Kraliçe, en son 2013’te mide ve bağırsak rahatsızlığı sebebiyle özel bir klinikte bir gece kalmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.