adplus-dvertising

İngiltere Başbakanı Johnson’dan Kiev ziyareti

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 2’nci defa Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gelerek, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy’e Ukrayna ordusundaki 10 bin askere 120 günde eğitim verme önerisinde bulundu.
Takip et
İngiltere Başbakanı Johnson’dan Kiev ziyareti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya- Ukrayna savaşı devam ederken, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 2‘nci defa Ukrayna’nın başkenti Kiev’e geldi. Liderler, ikili görüşmenin sonrasında ortak açıklamada bulundu. Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy yaptığı açıklamada, “İngiltere, bu savaşta Ukrayna’ya verdiği desteğin sağlam ve kararlı olduğunu kanıtladı. Ülkemizin dostu Boris Johnson’ı tekrar Kiev’de gördüğüme sevindim” şeklinde konuştu.

İngiltere Başbakanı Johnson’dan Kiev ziyareti

İngiltere Başbakanı Johnson, Devlet Başkanı Zelenskiy’e 120 günde Ukrayna ordusundaki 10 bin askere eğitim verme önerisinde bulunduğunu söyleyerek, “Ukraynalı askerler, ulusunuzun egemenliğini savunmak için Birleşik Krallık füzelerini ateşliyor. Devlet Başkanı Zelenskiy’e bu savaşın denklemini değiştirebilecek büyük bir yeni askeri eğitim programı önerdim” ifadelerini kullandı.

Açıklanan yeni eğitim programında her askerin 3 hafta boyunca ön cephede savaş kazanma becerilerinin yanı sıra temel tıp eğitimi, siber güvenlik ve karşı patlayıcı yöntemleri eğitimleri alması bekleniyor.
Görüşmede öte yandan liderlerin, İngiltere’nin eğitim teklifinin yanı sıra, Rusya’nın tahıl ablukasını sona erdirmede İngiltere’nin nasıl bir rol alabileceği konusu da tartıştığı öğrenildi. İngiltere Başbakanı Johnson en son 9 Nisan’da Ukrayna’yı ziyaret etmişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.