İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çevrecilere Tepki Gösterdi

Londra'da merkezi noktaları işgal eylemi yapan çevrecilere Johnson'dan tepki geldi. Johnson, çadırların esrar koktuğunu belirtti.

İngiltere’de çevreciler, Londra’nın merkezi noktalarını hedef alan eylemlere başladı. Eylemin başladığı günden itibaren, gözaltına alınan eylemcilerin sayısı, 350’ye yaklaştı. Merkezi noktaları işgal eylemine İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan tepki geldi.

“BURNU HALKALI İKLİM DEĞİŞİLİĞİ PROTESTOCULARI”

Dün gece eski başbakanlardan olan, Margaret Thatcher’in biyografisini tanıtımı için düzenlenen organizasyona katılan Johnson, burada yaptığı konuşmada çevreci grup Extinction Rebellion’ı (Yokoluş İsyanı) hedefine aldı. Güvenlik güçleri tarafından ‘yumurta atılma’ riskine karşı programa katılmaması uyarısı alan Johnson, bunu belirtti ve konuşmasında eylemcilere yönelik olarak “Burnu halkalı iklim değişikliği protestocuları” tanımlaması yaptı.

Johnson konuşmasının devamında ise, “Trafalgar Meydanı’nı ve Hyde Park’ı kirleten esrar kokan çadırların sakinlerinin eğitimi için mümkün olan en iyi şey, trafiği engellemeyi bırakıp bu kitaptan bir kopya satın almak olur.” ifadesine yer verdi.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı