İngilizler açıkladı: Kahve psikoaktif etkiye sebep oluyor

İngiliz bilim adamlarının da katıldığı bir araştırmada, kahvenin bir tadının olmadığı ve vücutta psikoaktif etken yarattığı için tüketildiği ortaya çıktı. Kahve ve alkolün bir tadı olmadığı halde çok fazla tüketildiği için araştırma yapan bilim adamları, bilinen bir gerçeği belgelemiş oldu. Kahvenin bir bağımlılık olduğu gerçeğini haberimizde konu ediniyoruz.


İngilizler açıkladı: Kahve psikoaktif etkiye sebep oluyor

İngiltere’de yapılan bir araştırmada kahvenin dünya üzerinde neden bu kadar fazla tüketildiği araştırıldı. Araştırma sonuçlarının açıklanmasıyla kahveyi tadı için değil, psikoaktif etki yarattığı için içtiğimiz ortaya çıktı. Sadece kahve değil aynı zamanda alkollü içeceklerin de bir tadının olmadığı ortaya çıktı. Alkol ve kahvenin insanlar üzerinde psikoaktif etken yarattığı ve bu sebeple çok fazla kullanıldığı açıklandı. Psikoaktif madde kelime anlamıyla vücutta etki yaratan kimyasal maddelerin birleşimini anlatıyor.

İNGİLİZ BİLİM ADAMLARI DENEY YAPTI

Araştırma kapsamında birçok kişi üzerinde ve birçok markanın ürünü üzerinde araştırma yapıldı. İngiliz bilim adamlarının da katıldığı deney sonuçlarına göre kahveyi tadı için değil, vücudumuzda yarattığı etki için içiyoruz. Özetlemek gerekirse, tıpkı sigara gibi bir bağımlılık yaratan kahveyi içme isteğimiz geldiği için sürekli olarak kahve tüketiyoruz. Kahvenin insanı iyi hissettirdiği için içildiği sonucu yapılan deneyler sonucunda ortaya çıktı.

İÇME ALIŞKANLIĞI OLUŞUYOR

Bilim adamları bazı içecek yada yiyeceklerin vücut üzerinde derin bir iz bıraktığını söyleyerek, bu tür şeylerin bağımlılık yaratabileceğini söylemesi de ilginç karşılandı. Kahvenin içme alışkanlığı ortaya çıkardığı, içerisinde bulunan kafeinin etkisiyle de sürekli olarak tüketilmek isteğinin ortaya çıkması sebebiyle bağımlılık yarattığını söylendi. İngilizler dünya üzerinde en çok kahve tüketen toplumlar arasındadır. Bazı şeyler acı, tatlı yada ekşi oldukları için değil, bizi iyi hissettirdiği için tüketiliyor. İngiliz bilim adamları bilinen bu gerçeği araştırma ile belgelemiş oldu.

Yazar: Yavuz Sabri

Yavuz Sabri
Yavuz Sabri 1986 yılında Kırşehir'de dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul'da Şehir Üniversitesi'nde tamamlayan Sabri, uzun yıllardır basın sektöründe görev almaktadır. Görsel medya üzerine uzmanlaşan Sabri, yazmış olduğu başarılı köşe yazılarıyla ilgileri üzerine toplamayı başarmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.