İngiliz bankasına kripto para yasağı geliyor!

Kripto para borsasını etkileyen açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Dev İngiliz bankası TSB Bank, 5 milyon müşterisinin, kripto para borsalarına para gönderimini yasaklamayı planlandığı söylendi. İddiaya göre yasağın gerekçesi, bir ay içinde 900’e yakın müşterisinin dolandırılması.
Takip et
İngiliz bankasına kripto para yasağı geliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin’in yasakları ile başlayan olumsuz hava kripto para piyasasında etkili olmaya devam ederken yeni bir iddia da İngiliz TSB Bank’tan geldi.

849 KİŞİ DOLANDIRILDI

İngiliz The Times’ın haberine göre İngiltere’de bulunan TSB, 5 milyon müşterisinin kripto para borsalarına para gönderimini yasaklamaya hazırlanıyor. Banka tarafından yapılan incelemeler sonucundan 14 Mart-15 Nisan tarihleri arasında 849 müşteri sahte cüzdanlar üstünden dolandırıldı. Bu süreçte banka Binance ile iletişime geçti ancak karşılık bulamadı.

BINANCE’DAN AÇIKLAMA GELDİ

TSB’nin iletişim kuramadığı Binance tarafında ise sözcü bir açıklamada bulundu. Binance sözcüsü “Binance kullanıcılarını dolandırıcılıktan koruma konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda harekete geçiyor ve kolluk güçleriyle çalışıyoruz. Bu konuda mükemmel sicilimiz var” şeklinde konuştu. Kraken Küresel Uyumluluk Başkanı Steven Christie ise “Kraken’in dolandırıcılık olaylarına ilişkin yardım çağrılarına cevap vermediği iddiasını kategorik olarak reddediyoruz. Kraken 2020 senesinde kolluk güçlerinden gelen 1000’den fazla farklı talebe cevap verdi” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.