İngiliz Aile Kansere Çareyi Türkiye’de Buldu

İngiltere’de beyin tümörü sebebiyle yaşam mücadelesi veren Charlie Ilsley, annesi Toni Ilsley’in yardım kampanyalarından topladığı para ile Türkiye’de tedavi edildi.

İngiltere basınında yer alan habere göre, beyninde tümör bulunan 12 yaşındaki Charlie Ilsley, ülkesindeki devlet hastanelerinde tedavi edilemeyince annesi Toni Ilsley yardım kampanyası başlattı. Reading’te yaşayan aile Oxford’daki John Radcliffe Hastanesi’ne tedavi olmak için gittiklerinde, doktorların bu durum karşısında bir şey yapamayacaklarını ve sadece tümörün büyümesini engelleyebileceklerini söylediler.

Bu durumun üzerine harekete geçen anne bir şey yapmak istiyor, oğlunu göz göre göre kaybetmek istemiyordu. Aklına gelen şey ise yardım kampanyası düzenlemek oldu.

100 BİN STERLİN TOPLANDI

Yardım kampanyası sonucu 100 Bin Sterlin toplayan anne Toni Ilsley, oğlunu tedavi ettirmek için yurt dışına çıkmaya karar verdi. Uygun tedavinin Ankara’da özel bir hastanede olduğunu öğrenen Ilsley, ailecek Türkiye’ye geldi. Bu süreçte Türk doktorlarının ve hastane çalışanlarının özverili çalışması sonucu oğlunu kanserden kurtaran anne Türk hekimlerine şükran borcu olduğunu ifade etti.

Toplanan 100 Bin Sterlin’in sadece 30 Bin Sterlin’i (200 bin Türk Lirası) Charlie Ilsley’in iyileşmesi için yeterli oldu. Charlie’nin ilerleyen süreçte Almanya’da son tedaviyi de olup hastalıktan tamamen kurtulacağı ve tekrarlama ihtimalini düşüreceği öğrenildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı