adplus-dvertising

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Adana’da bir kadın, çiçek getiren kuryenin verdiği boş kağıdı teslim tutanağı zannederek imzaladı. Aradan 2 ay geçtikten sonra kiracısının kendisini dolandırıp o kağıt üstündeki imzadan 95 bin dolarlık senet yaptığını öğrenen kadın yaşamının şokunu yaşadı. 5 ev, 1 otomobil ve 1 motosikleti de şu an hacizde olan ve davası süren kadın dolandırıcıların hak ettiği cezayı almasını istiyor.
Takip et
İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

4 çocuk annesi Şükran Candan’ın (55), merkez Çukurova ilçesine bağlı Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki arsasına 2 bloklu bir site inşa edildi. Candan’a da bu siteden 5 daire verildi. Dairelerin 1’ini satan Candan, 3 daireyi ise evli çocuklarına verdi. 1 daireyi ise Halil B. (45) adındaki bir kişiye geçen Aralık ayında kiraya verdi.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Kiracının kendisini dolandırdığını iddia etti

Halil B. ise sevgilisi Nuray F. ile eve taşındı. Fakat çift arasında bir müddet sonra şiddetli geçimsizlik başladı ve Nuray F., iddiaya göre evi terk etti. Fakat Halil B. aynı sitede oturan ev sahibi Şükran Candan ile devamlı görüşerek sevgilisiyle yaşadığı problemleri anlatıp Candan’ın güvenini kazandı. Halil B., geçen Ocak ayında ise Nuray F. ile ayrıldığını belirterek evden ayrıldı.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Mart ayında gelen çiçek yaşamını kararttı

Şükran Candan’ın geçen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ise bir kurye tarafından evine çiçek geldi. Candan ise çiçeği çocuklarının gönderdiğini düşünerek teslim alıp kuryenin verdiği boş kağıda ise imza attı. Fakat akşam çocukları geldiğinde, ‘Anne biz sana çiçek göndermedik’ deyince Şükran Candan, imza attığını söyleyip telaşa kapıldı.

3 gün sonra çiçekçiye ulaşan Candan ailesi, çiçekçiden annelerinin imza attığı iddia edilen kağıdı geri aldı. Eve gelen çocuklar kağıdı annelerine gösterdiklerinde ise Şükran Candan, evlatları kızmasın diyerek kendi imzasının olmayan kağıt için ‘Evet bu kağıt benim’ şeklinde konuştu.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Nuray F. eve gelince gerçek gün yüzüne çıktı

Halil B.’nin sevgilisi Nuray F. ise geçen Nisan ayında Şükran Candan’ın evine kahve içmeye geldi. İkili kahve içerken Nuray F., Halil B. ile geri barıştığını, Halil B.’nin insanları dolandırdığını söyleyip ‘Şükran abla Halil sana da senet yapmış? Hiç imza verdin mi?’ diyerek sordu. Fakat Şükran Candan ise Halil B. ile hiç imza işi olmadığını belirtti. Fakat bir müddet sonra Candan, kendisine adsız birinden çiçek geldiğini ve boş bir kağıda imza attığını, çiçekçiden de çocuklarının gerçek kağıdı almadıklarını hatırladı.

Gerçek e-devlette çıktı

Nuray F.’nin anlattıklarından da şüphelenen Şükran Candan, 25 Nisan’da kızı ile beraber e-devletine baktı. Orada kendi ismine açılan icra dosyasını gören Candan, vaziyeti çocuklarına haber verdi. Hemen avukata giden Candan ailesi, Halil B.’nin 95 bin dolarlık senet için alacağı karşılığında Şükran Candan’ın 5 ev, 1 araba ve 1 motosikletine haciz koydurduğunu öğrendi.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Hemen Halil B.’yi arayan aile, Halil B.’den de ‘Ben annenize 95 bin dolar verdim’ yanıtını alınca vaziyeti polise bildirip avukatları aracılığıyla da haczi durdurup karşı dava açtı. Bu sırada Halil B.’yi de araştıran aile, Halil B. ve Nuray F.’nin birçok insanı aynı taktikle dolandırdığını öğrendi. Öte Yandan aile Nuray F.’nin ablası, yeğeni ve birçok kişiyi eğitim merkezi açma vaadiyle dolandırdığını da öğrendi.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

Yardım istedi

Başından geçen olayları anlatan Şükran Candan, yetkililerden yardım isteyip suçluların hak ettiği cezayı alması gerektiğini belirtti. Candan, “Evimi eşyalı bir biçimde kiraya verdim. Halil B., yanında getirdiği Nuray F. ile evleneceğini belirtti fakat biz Nuray hanımı 3 gün sonra dayak yerken gördük. Sonra ise Halil, her gün bana Nuray ile yaşadığı problemleri anlattı. Ben de devamlı ablalık yapıp yardımcı oldum” diyerek konuştu.

“Söylenilenleri dikkate almadım”

Nuray F.’nin ilk söylediklerini dikkate almadığını anlatan Candan, “Eve de bir çiçek geldi. Gelen kurye ‘Buraya imza at’ şeklinde konuştu. Ben de oğlum göndermiştir diyerek düşünüp imza attım. Sonra zaman geçti Nuray ile yanında Gökçe adlı bir kadın yanıma geldi. Nuray bana ‘Halil sana bu şekilde bir senet yapmış. Dikkat et’ şeklinde konuştu. Ben de kimseye imza atmadığımı söyleyip söylenilenleri dikkate almadım. Fakat daha sonra kızımı aradım ve e-devlete baktık. Orada gerçeği gördük. Halil B.’nin bana senet yaptığını, tüm mal varlığıma da haciz koydurduğunu gördüm. Halil ve Nuray’ı aradım. İlk başta bilmiyor gibi konuştular sonra ‘Haciz koymuşsun’ deyince telefonu kapattılar” ifadelerini kullandı.

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

İmzaladığı çiçek teslim tutanağı hayatını kararttı

“İmzamı kopyalamışlar”

Tüm mal varlığında icra olduğunu belirten Şükran Candan, “Ben şuanda çok mağdurum. 5 dairemde, arabamda ve motosikletimde icra var. Toplam 1 buçuk milyon lira. Bu mal varlığımda 1 buçuk milyon lira yapıyor zaten. Ben hiçbir yılda imza atmadım. Ben yalnızca çiçek teslim aldım ve imza attım. Ben Halil’e imza atmadım ki. İmzamı kopyalamışlar onun üstüne dolar senedi hazırlamış. Ben ne dolar gördüm ne de başka bir para aldım” ifadelerini kullandı.

“Evlerde çocuklarım oturuyor”

İcrayı durdurmak için 150 bin lira para yatırdığını, o parayı da akrabalarından borç aldığını iddia eden Candan, “1 günün içerisinde o parayı bulduk, teslim ettik ve icrayı durdurduk. Benim oğlum Halil’i arayınca telefonda ‘Ben annene 95 bin dolar teslim ettim’ diyor. Benim Halil’den alacağım var, vereceğim yok. Bir an önce bunlar çözülsün. Benim gibi birçok insan mağdur. Birçok kişi geldi ve anlattı. Şu an dava sürüyor. Tek mal varlığım bu evler. Evlerde de çocuklarım oturuyor. Yardım bekliyorum” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.