İmkansızı Başardı, Burnuyla 2 Kitap Yazdı

Aydın’ın Efeler ilçesinde yaşayan ve ”Serebral Palsi” hastalığı olarak bilinen doğuştan beyin felçli Mustafa Erol, inanılmaz bir olayın altına imza attı. Ellerini ve kollarını kullanamayan Erol, burnuyla ilk kitabını yazdı. Şu an ikinci kitabını tamamlama aşamasında olan Erol, imkansız diye bir şey olmadığını gösterdi.

Aydın’ın Efeler ilçesinde beyin felci yani Serebral Palsi rahatsızlığını taşıyarak doğan Mustafa Erol (38), imkansızı başardı ve burnuyla klavyeyi kullanarak kitap yazdı. Serebral Palsi hastalığını taşıyan kişilerde olduğu üzere ellerini ve kollarını kullanamayan Erol, hiçbir engelin onu, istediği yoldan çevirmesine göz yummadı.

İmkansızı Başardı, Burnuyla 2 Kitap Yazdı
Mustafa Erol

KLAVYEYİ BURNUYLA KULLANMAYA BAŞLADI

Mustafa Erol, kendisine alınan bilgisayarı ellerini ve kollarını yönetemediği için kullanamadı. Baba Mehmet Emin Erol ile anne Hatice Erol bu duruma her ne kadar çok üzülseler de evlatlarının bilgisayarı kullanmak için farklı yollar bulmasına müsaade ettiler.

Zaman içinde klavyeyi burnuyla kullanmaya başlayan Mustafa Erol, bu sayede ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi bitirdi. Yüksek lisansını da tamamlayan Erol, tezini de aynı yöntemle yazdı.

KENDİ HİKAYESİNİ YAZDI

İlk hikaye kitabında ”Herkes beni engelli sanıyo!” ismini kullanıp kendi hayatını anlatan Erol, ikinci kitabında başka bir engellinin hayatını anlatıyor. Mustafa Erol’un bir sonraki hedefi ise roman yazmak.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı