adplus-dvertising

‘İman Ayetleri Hat Sergisi’ Albaraka Sanat Galerisi’nde açıldı

Albayrak Grubu’nun bu sene 8.’sini düzenlediği Hüsn-i Hat Sergisi, ilk kez Anadolu Yakası’nda, Albaraka Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. 13-27 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecek sergi törenle ziyarete açıldı.
Takip et
‘İman Ayetleri Hat Sergisi’ Albaraka Sanat Galerisi’nde açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İman Ayetleri Hat Eserleri ilk defa Anadolu Yakası’nda bir mekanda sergilenmeye başlandı. Serginin açılışı, Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin çağdaş bir yorumuyla inşa edilen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nin içerisinde yer verilen Albaraka Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. Törene Albaraka Kültür, Sanat ve Yayıncılık Genel Müdürü Ahmet Faruk Çağlar, Albaraka Türk Kurumsal İletişim ve Marka Müdürü M. Esad Doğanlı ve Albayrak Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörü Esad Sivri ve üst düzey yöneticileriyle beraber hat sanatı gönüllüleri katıldı.

Albayrak Grubu’nun bu sene 8.’sini gerçekleştirdiği sergi, “Ey iman edenler!” hitabıyla başlayan ve günümüz usta hattatlarının titiz çalışmalarıyla ortaya çıkan eserlerden oluşuyor. 12 hat sanatçısının çalışmalarının yer aldığı hat eserleri, daha önce Ayasofya Camii’nde sergilenmiş ve sergilendiği süreçte Türkiye’nin dört bir tarafından gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanmıştı. Sonraki süreçte İstanbul’un çeşitli kültür ve sanat noktalarında ilgilileriyle buluşan sergi ilk kez Anadolu Yakası’nda Albaraka Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

‘İman Ayetleri Hat Sergisi’ Albaraka Sanat Galerisi’nde açıldı

27 Mayıs’a kadar sanatseverlerle buluşacak

Altunizade Marmara Üniversitesi İlahiyat Camii’nde 27 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek olan eserlerin hattatları, Seyit Ahmet Depeler, Said Abuzeroğlu, Ali Toy, Ahmed Fâris Rızk, Davut Bektaş, Prof. Dr. Mehmet Memiş, Sami Naddah, Mehmed Özçay, Hakan Arslan, Abdurrahman Depeler, Ahmet Koçak, Osman Özçay ve Zeki Seyidoğlu gibi mühim adlar bulunuyor.

“Kıymetli bir koleksiyonun Albaraka Sanat Galerisinde sanatseverler ile buluşuyor olmasından mutluyuz”

Sergi açılışında konuşan Albaraka Türk Kurumsal İletişim ve Marka Müdürü M. Esad Doğanlı, “2017 senesinde açılışını gerçekleştirdiğimiz Albaraka sanat galerisinde, bugün bizler içinde çok manalı olan bir serginin açılışını gerçekleştirmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Malumunuz pandemi döneminde Albaraka Sanat Galerisinde herhangi bir faaliyette bulunamadık. Sanatseverler sanatı özlediği gibi biz de aynı biçimde fiziken sanatseverler ile buluşmayı özlemiştik. Albayrak Grubu tarafından böylesine kıymetli bir koleksiyonun Albaraka Sanat Galerisinde sanatseverler ile buluşuyor olmasından dolayı oldukça mutluyuz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.