İmamoğlu’nun özel kalemiyim diyen İETT şoföründen psikoloğa taciz!

İstanbul Kağıthane’de 2 yaşındaki kızını eşiyle beraber parka götüren psikolog Uğur Balkoca, Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yakınında İBB’ye bağlı olduğu öne sürülen bir arabanın şoförü tarafından önce taciz edildi sonrasında da, saldırıya uğradı. Saldırganın “Ekrem İmamoğlu’nun özel kalemiyim” dediği aktarılırken o dakikalar an be an telefonla kaydedildi. Öte yandan Balkoca’nın İBB’de psikolog, saldırganın ise İETT sürücüsü olduğu gün yüzüne çıktı.
Takip et
İmamoğlu’nun özel kalemiyim diyen İETT şoföründen psikoloğa taciz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay saat 18.30 sıralarında Merkez Mahallesi İmhrahor Caddesi üstünde yaşandı. İddiaya göre, Psikolog Uğur Balkoca eşi Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızlarını alarak arabalarıyla Kağıthane Belediyesi Has Bahçe Mesire alanına gitmek için yola çıktı. Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü geçtikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olduğu öne sürülen Olcay Kurt’un kullandığı araba tarafından taciz edildi.

OLAY YERİNDEN UZAKLAŞMAK İSTEDİKLERİ ESNADA OTOMOBILIN CAMINA TAŞ ATTI

Bir süre yoluna devam eden Balkoca’nın aracının önünü kesen Olcay Kurt, Dilan Balkoca ve 2 yaşındaki kızının da içerisinde bulunduğu arabaya tekme ve yumruk attı. O anlar, doktor eşi Dilan Balkoca tarafından cep telefonu ile an be an kaydedildi. Olcay Kurt’un kullandığı arabada bulunan Nazire İlbasan’ın o anlarda bir taraftan Olcay Kurt’u tutmaya çalışırken bir taraftan da telefonla bir yerleri aradığı görüldü. Balkoca’nın aracıyla olay yerinden ayrılmaya çalıştığı anda ise, kendisini tutanların elinden kurtulan Olcay Kurt’un yerden aldığı taşı cama fırlattığı anlarda gene cep telefonu ile an be an görüntülendi.

SALDIRGAN VE YANINDAKİ KADIN EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

Olayın sonrasında şikayetçi olan Balkoca ailesi, emniyette ifade verdikleri esnada, saldırıyı gerçekleştiren Olcay Kurt ve yanında bulunan Nazire İlbasan da emniyete getirildi. İfadeleri alınan Kurt ve İlbasan’ın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

“İMAMOĞLU’NUN ÖZEL KALEMİYİM”

Yaşananları anlatan Uğur Balkoca, “Benim eşim 11 haftalık hamile, 2 yaşında da bir kızımız var. Kızımızı parka götürüyorduk. Parka götürürken arkamızdan bir araç devamlı kornaya basarak, sıkıştırarak tuhaf davranışlarda bulundu. Daha sonra bir anda önümüze kırdı otomobil. Olay Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün oradaki ışıklardan dönerken oldu. Sonra şahıs otomobilden indi, bir anda saldırmaya başladı. Eşimin ve kızımın olduğu tarafa yumruklarla saldırdı. Biz ‘ne yapıyorsun dedik? Nedir yani? Uzaklaş’ falan dedik. Otomobilin her yerine vurdu. ‘Ben İBB’de özel kalemde çalışıyorum. İmamoğlu’nun özel kalemiyim. Özel kalem müdürüyüm’ gibi bir sürü şeyler belirtti. ‘Sizi yaşatmayacağım, sizi öldüreceğim’ gibi şeyler belirtti. Çok tuhaf bir öfke nöbetinde, eşim de otomobilin içinde benimde tek amacım eşimi ve çocuğumu muhafaza altına almak. Kaçmaya çalışıyoruz olay yerinden. Saldırıyor çünkü çok agresif birisi, yanında da bir hanımefendi vardı. O da engel olmuyordu. O da ‘sizi şikayet edeceğiz, otomobilde çocuk var, polise şikayet edeceğiz’ diye bizi tahakküm altına almaya çalıştı. Eşim ağlıyor bir taraftan en sonunda otomobilin içine granit parçası attı, biz olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken. O arada eşim video çekmiş Allah’tan. Otomobil param parça, çocuğumuzun saçlarından cam ayıkladı eşim. Bu arada bizi sıkıştırdıkları araç, belediyeye ait üstünde 153 işte, ’16 milyon için çalışıyoruz’ yani belediyeye ait bir hizmet aracı, bunu belediyenin olanaklarıyla ve o şeyi vardı zaten. Özel kalemim, sen kimsin çek kenara, polis çağıracağım falan, biz hiçbir şey yapmadık. Benim eşim hekim, ben psikoloğum bugüne kadar kimseye bir zararımız yok. Yalnızca tek amacımız çocuğumuzu parka götürmekti. Başka bir şey yok yani. Şahıslarında karakolda olduklarını biliyorum” şeklinde konuştu.

DİLAN BALKOCA: ÇOCUK İÇİN KORKTUM, ÇOK KORKUNÇ ANLARDI BİZİM İÇİN

Saldırı anlarını cep telefonu ile kaydeden Dr. Dilen Balkoca, korku dolu anlar yaşadıklarını ifade ederek, “Evden parka gitmek üzere çıktık. Daha sonra Kağıthane yol ayrımından dönerken, arkamızdaki otomobil korna çalarak bizi taciz etmeye başladı. Daha sonra otomobiliyle önümüze kırdı. Neden yavaş gittiğimiz konusunda büyük olasılık sinirlendi. Daha sonra otomobilden inip, ‘ben Ekrem İmamoğlu’nun özel kalem müdürüyüm’ biçiminde söylemlerde bulunup, hem yanındaki hanımefendi hem kendisi parmak sallayarak tehdit etti. Daha sonra beyefendi benim ve çocuğumun bulunduğu tarafa tekme attı. Daha sonra eşim uzaklaşmak üzere otomobile bindi. Biz oradan ayrılmaya çalışırken hanımefendi birkaç kez otomobilin kapısını açmaya çalıştı. Biz ayrılmaya çalışırken adam, onu tutanların elinden kurtulup, taşı alarak ön sağ tarafa fırlattı ve otomobilin içi, bizim üzerimiz cam oldu. Aşırı bir biçimde korktum. Çocuk için korktum. Elim ayağım titredi. Gerçekten çok korkunç anlardı bizim için. Hanımefendi biraz sakinleştirir diyerek düşünüyordum o da aksine parmak sallayıp tehdit etti bizi. Biz oradan uzaklaşalım gidelim artık derken kadın kapıyı açmaya çalışıyor. Baya korku dolu anlardı bizim için” diyerek konuştu.

SALDIRGAN İETT SÜRÜCÜSÜ ÇIKTI

Öte yandan Uğur Balkoca’nın İBB’de psikolog, Olcay Kurt’un ise İETT sürücüsü olduğu gün yüzüne çıktı. Olayla alakalı inceleme ise devam ediyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.