İmamoğlu’ndan Soylu’ya Cevap!

Süleyman Soylu’nun, kendisine yöneltilen ‘Kayyum’ sorusu ile alakalı olarak, Pazar günü açıklama yapacağına dair cevabına Ekrem İmamoğlu’ndan tek cümlelik bir yanıt geldi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Gazetesi’nden Leyla Kılıç’a konuştu ve “Polemiklerden nemalanmıyorum.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili olan Veli Ağbaba ise Süleyman Soylu için, “İçişleri Bakanı olduğunu hatırlatırız ona.” dedi ve “İstanbul’da iki kez seçim kazanmış birine, atanmış birinin bunları söylemesi haddi değil. Maalesef hukuk askıya alınmış durumda. 6 Mayıs’ta başlayan yargı darbesi Diyarbakır, Van ve Mardin’deki siyasi darbe ile belediye başkanları görevden alındı. Biz belediye başkanlarımızın yanındayız, arkasındayız. Böyle bir şeyi aklına bile getirmesin aklının ucundan bile geçirmesin. Burası dağ başı değil, o da eşkıya değil. Bu yaptığı eşkıyalık. Kendini eşkıya mı sanıyor İçişleri Bakanı?” ifadelerini kullandı.

MUHARREM ERKEK: SANDIĞA DARBE YAPILDI

İçişleri Bakanı Soylu’ya bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı olan Muharrem Erkek’den geldi. Muharrem Erkek açıklamasında, sandığa darbe yapıldı vurgusunu yaparak, “Hangi gerekçe ile acaba İstanbul’a kayyım atamayı düşünüyorlar? Zaten İstanbul’un iradesine büyük bir saygısızlık 6 Mayıs’ta YSK kararıyla yapıldı. Sandığa darbe yapıldı. İstanbul’un iradesine bir darbe yapıldı. Şimdi tekrar mı bir darbe yapmak istiyorlar? Ama adaletin olmadığı yerde her şey mümkündür. Memlekete büyük zarar verirler. Kendileri ile birlikte memleketi de uçuruma sürüklerler. Böyle bir şeyi düşünmesi bile ne kadar acz içinde olduklarının göstergesidir. Bunlar boş işler. Bunlar kendisinin deyimi ile pejmurde insanların düşünebileceği şeyler” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı