İmamoğlu’ndan HDP’li Pervin Buldan’a destek mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun Pervin Buldan’ı arayarak Nevruz Bayramı’nı kutladığını bildirdi. İmamoğlu mesajında HDP’ye açık destek vererek, ” Demokrasinin mihenk taşlarını beraber örmeye devam edeceklerini” söyledi.
Takip et
İmamoğlu’ndan HDP’li Pervin Buldan’a destek mesajı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayarak, Nevruz Bayramı’nı kutladığını söyledi.

AKŞENER BUNA DA SESSİZ Mİ KALACAK?

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu twitter hesabından yaptığı Kadınlar Günü yaptığı paylaşımda, PKK destekçisi HDP’li Pervin Buldan’ın ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamıştı. İmamoğlu’nun skandal tweeti İYİ Parti tabanında tepki ile karşılanırken Meral AKşener konuya sessiz kalmıştı.

DEMİRTAŞ ‘HADLERİ DEĞİL’ DEMİŞTİ

İYİ Partililerin HDP’ye yönelik söylemlerine, terör soruşturmalarından cezaevinde bulunan Selahattin Demirta yanıt vermiş ve “Demokratik teamüller çerçevesinde eleştirel bir diyalog ve ilişki kurulması gerektiğine inanıyorum. Ancak İYİ Partili bazı ırkçı siyasetçilerin faşizan söylemleri, her türlü diyalog ve çözüm zeminini maalesef tahrip ediyor. HDP’ye hakaret etmek, ayar vermeye kalkmak başka bir partinin temsilcilerinin haddi değildir, buna kuvvetleri de yetmez” demişti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.