İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kanal İstanbul cevabı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” sözlerine cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul ile inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul 1’den büyüktür” şeklinde konuştu.
Takip et
İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Kanal İstanbul cevabı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dün akşam AK Parti İstanbul 7. Olağan Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin Kanal İstanbul açıklamalarına tepki gösterdi. Erdoğan, “Önlemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer verilen bütün teknik çalışmalar tamamlandı, öbür adımlar için de lüzumlu çalışmaları başlatıyoruz. Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler” diyerek konuştu.

“İSTANBUL 1’DEN BÜYÜKTÜR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları sonrası bütün gözler bu projeye en çok karşı çıkan adların başında gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na çevrildi. İSKİ’nin Ataköy’de başlattığı atık su tüneli inşaatını gerçekleştirecek TBM cihazının yer altına indirilme törenine katılan İmamoğlu, burada yaptığı açıklamada Erdoğan’ın sözlerine de cevap verdi. 23 Haziran seçimlerini hatırlatan İmamoğlu, “Kanal İstanbul’u inadına yapacağız” diyen Cumhurbaşkanı’na “İstanbul ile inatlaşmayı hâlâ kendisine marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul 1’den büyüktür” ifadeleri ile seslendi.

DAHA ÖNCE DE “YAPILMAYACAK” DEMİŞTİ

İmamoğlu daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kanal İstanbul projesinde sona gelindi. Uluslararasıleye çıkacağız” biçimindeki sözlerine şu sözlerle yanı vermişti: “Çok net ifade edeyim ki; ‘son’ tanımı doğru. Kanal İstanbul’un sonu gelmiştir. Çünkü, yapılmayacaktır. Vatandaşımızın nezdinde de sonu gelmiştir, dünyanın itibarlı finans kuruluşlarının, itibarlı yapı şirketlerinin nezdinde de sonu gelmiş bir projedir. Biz, onun proje olarak sonunun gelmesini istiyoruz. Niçin? Çünkü; İstanbul’un sonu gelmesin diyerek, İstanbul’un geleceği kurtulsun diyerek. Bu yöndeki faaliyetlerimiz devam edecek.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.