İmamoğlu, Yanıkkapı Çeşmesi’nin Yıkılmasının Ardından Harekete Geçti

Karaköy’de tam 450 yıldır bulunan Yanıkkapı Çeşmesi, restorasyon sırasında yıkılınca ortalık karışmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yıkıma neden olan firma hakkında harekete geçti.

Karaköy’deki 450 yıllık Yanıkkapı Çeşmesi, restorasyon çalışmaları sırasında yıkılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaşanan skandal üzerine harekete geçti. Başkan İmamoğlu’nun talimatıyla adli ve idari işlem başlatıldı.

İBB tarafından, Yanıkkapı Çeşmesi dahil olmak üzere, 113 çeşme için ihaleyi kazanan firmanın sözleşmesinin feshedileceği bilgisi verildi. Öte yandan söz konusu firmanın ihale yasaklısı firmalar listesine alınabilmesi için Bakanlığa bildirimde bulunulacağı açıklandı.

ÇALIŞMALAR ARALIK AYINDA BAŞLAMIŞTI

Eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal döneminde tam 113 çeşmenin restorasyon çalışmalarını kapsayan ihale gerçekleştirilmişti. 8 Ekim 2018 tarihinde yapılan ihaleyi 13 milyon 643 bin lira bedel ile Mak Yapı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi – Gonca Aksu iş ortaklığı kazanmıştı. Yapılan sözleşmenin ardından restorasyon çalışmalarına 1 Aralık 2018 tarihinde başlanmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı